Dziś: | Wydanie z 23 maja 2006 Aktualny nr: 582

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA 
Nie, czasami klient nie ma racji
Rozmowa z Andrzejem Załustowiczem, powiatowym rzecznikiem konsumentów, patronem plebiscytu RK.
[wiecej]

W powiecie zanosi się na PO-PiS!
Co było niemożliwe na górze, stanie się możliwe na dole? Kto wie, czy w naszym powiecie Prawo i Sprawiedliwość nie pójdzie do wyborów samorządowych pod rękę z Platformą Obywatelską. Według Piotra Januszkiewicza, powiatowego szefa PiS, to bardzo prawdopodobna i najbardziej logiczna wersja zdarzeń. Szef PO Jarosław Ratajczak nie zaprzecza.
[wiecej]

Mariusz Urbaniak kandydatem na burmistrza?
Samoobrona nadal nie ujawnia nazwisk proponowanych przez siebie kandydatów na włodarzy gmin powiatu krotoszyńskiego. Jest duże prawdopodobieństwo, że w samym Krotoszynie kandydatem na burmistrza będzie Mariusz Urbaniak, polonista z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
[wiecej]

Astra ma już nowego prezesa
Po awanturze na stadionie w Koźminie prezes Wiesław Gembiak zrezygnował z funkcji. Od soboty klubem Astra kieruje Edward Nowak.
[wiecej]

Kara za śmieci? Kalisz czeka na odpowiedź
Kilka miesięcy temu kaliski oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska poinformował Przdsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie, że wywożenie odpadów poza teren województwa jest niezgodne z prawem i jako takie będzie karane mandatami.
[wiecej]

Gdzie zniknął Arek? Rodzina prosi o pomoc
Nadal nic nie wiadomo o losach Arka Krajewskiego.
[wiecej]

Można się tu zabić!
Piesi korzystający z chodnika na Zdunowskiej w Krotoszynie muszą się mieć na baczności. Na tej ulicy w pobliżu centrum znajdują się dwie wielkie dziury. Każda może doprowadzić do nieszczęścia.
[wiecej]

Spór wokół zakładu utylizacji odpadów w Sulmierzycach - Strach ma wielkie oczy
Smród, hałas, zanieczyszczenia wód – wołają przeciwnicy. Wielka szansa na rozwój miasta, nowe miejsca pracy, więcej podatków – odpowiadają zwolennicy. Chodzi o budowę zakładu utylizacji odpadów w Sulmierzycach, w ostatnich latach najbardziej kontrowersyjną inwestycję w powiecie krotoszyńskim.
[wiecej]

Burmistrz w roli przewodnika
W piątek członkowie Klubu Seniora wybrali się z burmistrzem Maciejem Bratborskim na wycieczkę autobusową po Koźminie. Włodarz miasta, występując w roli przewodnika, postanowił przedstawić klubowiczom te tereny miejskie, w które gmina zamierza zainwestować.
[wiecej]

Czy dlatego zwolnił dziewczynę z pracy, bo chciała urządzić wesele w innym lokalu?
Zwolnił pracownicę restauracji, bo nie chciała w jego lokalu wyprawić przyjęcia weselnego. Przedsiębiorca uważa, że w ten sposób popsułaby mu renomę. Zaproponował rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Przestraszona złożyła swój podpis.
[wiecej]

Agencja nie chciała przyjąć wniosków od pośrednika
Prowadzący firmę usługową mieszkaniec Krotoszyna jest oburzony zachowaniem Krzysztofa Rosta, kierownika powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który według niego wydał wewnętrzne rozporządzenia, utrudniające składanie w imieniu rolników wniosków o płatności bezpośrednie.
[wiecej]

O przeszłości, przyszłości i czwartej władzy
Krotoszyn między przeszłością a przyszłością – tak brzmiał temat konferencji naukowej, zorganizowanej w auli Gimnazjum nr 2.
[wiecej]

Krotoszyńska młodzież w Izraelu - Antyschemat zadziałał
Dzięki Jerzemu Fornalikowi, nauczycielowi z Borzęciczek, grupa krotoszyńskiej młodzieży przeżyła niezapomnianą przygodę w Izraelu.
[wiecej]

Krotoszyn uczci pamięć Prymasa Tysiąclecia
W związku z przypadającą w tym roku 25 rocznicą śmierci Prymasa Tysiąclecia, dziś – Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, parafia św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie pragnie oddać hołd niestrudzonemu obrońcy wiary.
[wiecej]

Agnieszka Duczmal w rodzinnym mieœcie
To była piękna muzyczna podróż dwustronnie sentymentalna.
[wiecej]

Odkrywam w ludziach światło
Przed wernisażem, na tyłach galerii Refektarz, popłynęła opowieść. Opowieść sentymentalna o wspaniałym dzieciństwie na krotoszyńskim Błoniu. Ojcu kolejarzu, który już nie żyje, mamie krawcowej pracującej kiedyś w szwalni na ul. Mickiewicza, rodzeństwie, dziadku…
[wiecej]