Dziś: | Wydanie z 30 maja 2006 Aktualny nr: 583

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA

 
Śmierć w policyjnej celi
W krotoszyńskiej komendzie policji doszło do tragedii. W izbie zatrzymań znaleziono zwłoki 25-letniego Dominika. Według policji mężczyzna wisiał na parcianym pasku, który zrobił z materiału wyjętego z materaca. Rodzina nie wierzy, że sam się zabił.
[wiecej]

Łąkowa – znaki zapytania
Mieszkańcy ul. Łąkowej w Krotoszynie długo czekali na utwardzoną, porządną nawierzchnię. Mimo to zgłaszają wobec inwestycji wiele zastrzeżeń. Boją się też, że Łąkowa stanie się kiedyś częścią obwodnicy, co odbierze im spokój.
[wiecej]

Urzędnicy nie mają czasu, a hotel popada w ruinę
Krotoszyńscy urzędnicy za nic mają prawo budowlane. Choć przepisy zobowiązują ich do reagowania, kiedy jakiś obiekt szpeci otoczenie, pozwalają, aby dawny hotel Pod Białym Orłem wyglądał, jak wygląda. Cóż z tego, że samorząd gminy zadbał o pobliski plac, skoro po sąsiedzku stoi ruina.
[wiecej]

Kardynalski plac przy św. Rochu
Rada Miejska Krotoszyna jednogłośnie zdecydowała o nazwaniu placu przy kościółku św. Rocha imieniem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wnioskował o to ks. Adam Modliński, proboszcz parafii farnej.
[wiecej]

Gratulacje dla uczciwych dziewczyn
Malwina Faja, Alicja Krupińska i Sylwia Banasiewicz znalazły na ulicy portfel, w którym – jak się później okazało – było 409 zł. Bez chwili wahania postanowiły zanieść go na policję. Krotoszyńscy stróże prawa docenili ten gest – w miniony czwartek wręczyli dziewczynom dyplomy gratulacyjne.
[wiecej]

Wiceburmistrz Koźmina burmistrzem Krotoszyna?
Platforma Obywatelska wejdzie koalicję z PiS-em i do końca czerwca odkryje wszystkie karty. Znani będą kandydaci tej partii na stanowiska burmistrzów i osoby popierane przez PO. Szef powiatowych struktur PO Jarosław Ratajczak zapowiada, że w Krotoszynie zostanie wystawiony mocny kandydat. Prawdopodobnie będzie to właśnie on, obecnie piastujący funkcję zastępcy burmistrza Koźmina.
[wiecej]

Sekretarz Jasiński chce zostać burmistrzem
Bernard Jasiński, sekretarz gminy Kobylin i radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego, zdecydował się ubiegać o stanowisko burmistrza w jesiennych wyborach.
[wiecej]

Nie będzie kar za wywożenie śmieci
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krotoszynie otrzymało już z ministerstwa niezbędną interpretację przepisów. Wynika z niej, że nie będzie płaciło kar za wywożenie śmieci poza województwo, chociaż domagał się tego kaliski oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
[wiecej]

Oblana benzyną na stacji. Kto zrekompensuje szkodę?
W jednej z krotoszyńskich stacji paliw doszło do niecodziennego zdarzenia. Pracownik obsługi podczas tankowania wylał na klientkę benzynę, plamiąc jej ubranie. Kobieta domaga się zadośćuczynienia, na które on nie chce się zgodzić.
[wiecej]

Polak, Niemiec – dwa bratanki!
W tym roku przypada ćwierćwiecze współpracy koźmińskich parafii z rodzinami z niemieckiego Bellheim. W Koźminie obchody jubileuszu trwały od minionego czwartku do niedzieli.
[wiecej]

Do góry nogami - Wszystko jest względne
Istnieją ponoć aż cztery rodzaje seksu.
[wiecej]