Dziś: | Wydanie z 6 czerwca 2006 Aktualny nr: 584

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz KrotoszyńskaDziś dodatek - Rzecz Budowlana - zapraszamy do lektury!


REKLAMA

 
Komu gmina grzechy darowała?
W zeszłym roku gmina Krotoszyn umorzyła podatki, opłaty lokalne i odsetki od należności na łączną kwotę 89 tys. 223 zł.
[wiecej]

Straż Miejska ma fotoradar
Kierowcy, miejcie się na baczności!

[wiecej]

SIO i Zdrowie razem do wyborów
Czy ponadpartyjna, centroprawicowa Samorządowa Inicjatywa Obywatelska będzie w stanie przekonać do siebie rzesze zniechęconych do partii politycznych obywateli? To bardzo możliwe, bowiem już na wyborczym starcie z jej zaproszenia na biblioteczne spotkanie skorzystało kilkadziesiąt szanowanych w powiecie osób.
[wiecej]

Kryta pływalnia – ulgi nie dla studentów
Zwracam się do Państwa z prośbą o poruszenie pewnego problemu.
[wiecej]

Upamiętnić ewangelilków
Pod koniec czerwca rozpoczną się prace porządkowe na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego w Koźminie. Gmina sfinansuje je samodzielnie. Przewidywany koszt robót to 60 tys. zł.
[wiecej]

Oskarżona sprawczyni tragedii w Chwaliszewie
Prowadziła po pijanemu. Marcową nocą pod Chwaliszewem uderzyła oplem vectrą w drzewo. Samochód spłonął, zginęła młoda pasażerka. Krotoszyńska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.
[wiecej]

Lwy podarowały noworodkom życie
Lions Club Krotoszyn przekazał szpitalowi powiatowemu sprzęt medyczny wart blisko 13 tysięcy złotych. Elektrokardiotokograf trafił na oddział ginekologiczno-położniczy.
[wiecej]

Festyn integracyjny na Ostrowskiej
W środę na boisku Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie odbył się festyn integracyjny. – Cel imprezy od wielu lat jest taki sam – wspieranie osoby niepełnosprawnej w środowisku, jak również pokazanie, że nie jesteśmy sami, że są wśród nas ludzie życzliwi bez przysłowiowego „węża w kieszeni” – tymi słowami powitała uczestników dyrektorka szkoły, Jolanta Szóstak.
[wiecej]

Magdalenka zaprasza z wiankami
24 czerwca parafia pw. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie organizuje II Festyn Parafialny zatytułowany Początek lata z Magdalenką. Odbędzie się on na placu przed nowo wybudowanym kościołem. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na prace wykończeniowe.
[wiecej]

Konkurs rozstrzygnięty! - Czytelnicy wybrali Lidla i sklep w Benicach
Przez kilka tygodni publikowaliśmy kupony, które Państwo wypełniali, wpisując nazwę i adres swojego ulubionego małego sklepu oraz supermarketu. Spośród wszystkich nadesłanych wylosowaliśmy dwa, których nadawcy otrzymają telefony komórkowe na kartę. Patronem plebiscytu, a jednocześnie osobą, którą poprosiliśmy o wylosowanie szczęśliwców, był powiatowy rzecznik konsumentów Andrzej Załustowicz. Komórki trafią do Jerzego Nowaka z Dzielic oraz Małgorzaty Dymarskiej z Krotoszyna. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do redakcji.
[wiecej]

Polubić gazomierze
W tym roku gazownia miejska w Krotoszynie obchodzi 140 rocznicę istnienia. Z tej okazji w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka zorganizowano wystawę zatytułowaną Dziedzictwo techniczne kaliskiego gazownictwa.
[wiecej]

Dyrektor w obłokach
Stojący przed laty przy blokach na Kobylińskiej w Krotoszynie dwupłatowiec rozpalał wyobraźnię chłopców. Jeśli nawet nie wszystkich, to na pewno Pawła Kaczmarka, dziś dyrektora warsztatu terapii zajęciowej.
[wiecej]

Gdzie się podziały taksówki?
Mieszkaniec Krotoszyna zauważył, że na postoju na Małym Rynku nie zawsze stoją taksówki. – Starsze panie czekały na taksówkę w południe i nie było żadnej... Dopiero gdy się zadzwoniło na postój przy PKP, to przyjechała – podzielił się swoimi obserwacjami Marcin.
[wiecej]

Ważne dla poszkodowanych przez III Rzeszę
Poszkodowani przez III Rzeszę – byli więźniowie obozów koncentracyjnych oraz deportowani do robót przymusowych w przemyśle i sektorze publicznym, mogą się ubiegać o bezpłatne leczenie uzdrowiskowe oraz o sfinansowanie operacji wszczepiania endoprotez stawów.
[wiecej]

Do góry nogami - Prawda wg ks. Dziwisza
Nie wiem, jak dla Państwa, ale dla mnie wydarzenia minionego tygodnia były jednym z najbardziej przykrych kamieni milowych.
[wiecej]