Dziś: | Wydanie z 13 czerwca 2006 Aktualny nr: 585

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś Rzecz Kołłątajowska!


REKLAMA 
Święto szkoły i miasta
To jest święto szczególne. Dla szkoły o 170-letniej tradycji i dla miasta, w którego historii kołłątąj zawsze odgrywał dużą rolę.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
Rozmowa z Wiesławem Świcą, przewodniczącym komitetu organizacyjnego zjazdu z okazji jubileuszu 170-lecia LO im. H. Kołłątaja.
[wiecej]

Tragiczny wypadek w Kobylinie - Chłopiec zginął pod kołami traktora
Dziesięcioletni chłopiec zginął przejechany przez ciągnik rolniczy. Tragedia wydarzyła się w Kobylinie na polnej drodze. Wstępne ustalenia policji i prokuratury wskazują, że dziecko zachwiało się i nieszczęśliwie spadło z roweru pod koła traktora.
[wiecej]

Pogryziona w Dąbrowie - Policja postawiła zarzuty właścicielowi psa
Koźmińska policja postawiła zarzuty 44-letniemu mieszkańcowi Dąbrowy, którego pies pogryzł 6-letnią dziewczynkę. Grozi mu grzywna, ograniczenie bądź pozbawienie wolności na okres do roku.
[wiecej]

Nie płacę alimentów, mam prawie 70 lat!
Na skutek pomyłki Zakład Ubezpieczeń Społecznych potrącił 69-letniemu krotoszynianinowi z emerytury 600 zł. Mężczyźnie pozostało na życie tylko 169 zł. Według komornika sądowego błędu dopuścił się pracownik ZUS-u, ale ta instytucja zaprzecza.
[wiecej]

Prawdziwe zagrożenie dla dzieci czy tylko wyolbrzymiony problem?
Do redakcji zgłosił się mieszkaniec ul. Polnej, który zauważył, że betonowe ogrodzenie otaczające plac zabaw przy Przedszkolu nr 3 w Krotoszynie jest systematycznie niszczone. Zdaniem mężczyzny nieletni wandale psują huśtawki, a wokół przedszkola znajduje się mnóstwo nieczystości pozostawionych przez bezpańskie psy.
[wiecej]

Chwaliszewską wyłożą gruzem
Chwaliszewska mało ma wspólnego z miejską ulicą. Brakuje na niej asfaltu i chodnika, całkiem jak na zapadłej wsi. Aż trudno uwierzyć, że leży w stolicy powiatu, i to pomiędzy dwiema ruchliwymi drogami: Ostrowską i Sulmierzycką.
[wiecej]

Na Raszkowskiej założą sygnalizację
Od października br. na skrzyżowaniu ulic Raszkowskiej, Pukackiego oraz Więźniów Politycznych w Krotoszynie ruch samochodowy będzie kierowany sygnalizacją świetlną.
[wiecej]

Męska rzecz w kinie
Krotoszyńskie kino Przedwiośnie dwukrotnie przygotowywało wieczór filmowy poświęcony paniom.
[wiecej]

Przetną osiedlowy wrzód
Szpetna udręka pieszych i kierowców. Tak w skrócie można określić drogę znajdującą się w centrum osiedla Tysiąclecia, biegnącą między blokami nr 10 i 11 Jej nawierzchnię zrobiono z materiału, który rzadko stosuje się do budowy ulic – brzydkich betonowych płyt.
[wiecej]

Co zrobić z makulaturą?
Często się słyszy narzekania na marną świadomość ekologiczną Polaków. Do Rzeczy zatelefonował jednak obywatel w pełni świadom, że o naturalne środowisko trzeba dbać. Obywatel segregujący odpady i uczący tego swoje dziecko. Jego świadomość okazała się jednak kłopotem.
[wiecej]

Listy do rzeczy - 60 lat temu pod Benicami
Wiedzieliśmy, jak potrzebny jest każdy żołnierz, nie zgadzaliśmy się z nową niewolą Ojczyzny.
[wiecej]

Kino bez seansów filmowych

[wiecej]