Dziś: | Wydanie z 27 czerwca 2006 Aktualny nr: 587

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA 
Troska o zwierzęta czy prywatny konflikt?
Prezes krotoszyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Barbara Markiewicz, zarzuca pracownikowi schroniska dla bezdomnych zwierząt, Arturowi Luźnemu, że ten nie wypełnia swoich obowiązków. Luźny twierdzi, że pracę wykonuje dobrze, a kobieta od dawna jest do niego uprzedzona. Kto ma rację i czy na tym sporze nie ucierpią zwierzęta?
[wiecej]

Szok na pogrzebie w Kobylinie. Kto zawinił?
Ta tragedia wstrząsnęła Kobylinem. Ich chociaż od śmierci dziewięcioletniego chłopca pod kołami przyczepy ciągnika minęło kilkanaście dni, kobylinianie wciąż komentują na naszej stronie internetowej tekst na ten temat.
[wiecej]

Czy morderca był umysłowo chory?
Wszystko wskazuje na to, że Grzegorz K., 50-letni mieszkaniec Dobrzycy, który zamordował swoją konkubinę – 52-letnią Elżbietę P. z Borzęcic, cierpiał na chorobę psychiczną. Po zabiciu kobiety popełnił samobójstwo.
[wiecej]

Tajemnicza śmierć koźminianki - Milczą dla dobra śledztwa
Krotoszyńska Prokuratura Rejonowa nadal prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci 74-letniej koźminianki. Niewiele wskazuje na to, aby szybko się zakończyło.
[wiecej]

Protest kibiców Astry
Krotoszyn został oklejony ogłoszeniami kibiców Astry.

[wiecej]

Kto kupi słodką fabrykę?
Jaki los czeka budynki po cukrowni? Takie pytanie zadaje sobie niejeden mieszkaniec Zdun tym bardziej, że na teren zakładu weszła firma, która ma się zająć rozbiórką tej części, której nie uznano za zabytkową.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
Rozmowa z prof. dr hab. Władysławem Dykcikiem, pracownikiem naukowym poznańskiego UAM na Wydziale Studiów Edukacyjnych, organizatorem zjazdu absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 w Borzęciczkach z rocznika 1956.
[wiecej]

Czy gnojownik, czy pałac – pozwolenie musi być!
Ponad ośmiuset rolnikom z powiatu krotoszyńskiego przyznano dotacje na budowę zbiorników do składowania naturalnych nawozów. Teraz przechodzą biurokratyczną gehennę, aby załatwić formalności poprzedzając budowę.
[wiecej]

Zobaczyć ukochane mury, poczuć w sobie uczniaka(ze zjazdowej księgi pamiątkowej)

[wiecej]

Każda nauka bywa cenna...
W księdze pamiątkowej, którą wyłożono w holu LO im. H. Kołłątaja w trakcie ubiegłoweekendowego zjazdu absolwentów, wśród licznych podziękowań ktoś umieścił wyjątkowo wymowne słowa.
[wiecej]

Pałuckie Pióro dla kołłątajowców
Jury ogólnopolskiego konkursu gazetek szkolnych Pałuckie Pióro doceniło profesjonalizm redaktorów pisma młodzieży krotoszyńskiego LO im. Kołłątaja, przyznając mu jedną z trzech nagród. Kołłątaj okazał się lepszy od 166 tytułów z całego kraju!
[wiecej]

Iga zaśpiewa w Olsztynie
Po raz pierwszy od kilkunastu lat, od czasu, gdy Beata Polańska wyśpiewała tam główną nagrodę, Krotoszyn będzie miał swoją reprezentantkę na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję w Olsztynie.
[wiecej]

Premiera w Mejszagole - Teraz wy musicie wydać plon...
– tymi słowy zwrócił się do mejszagolan po obejrzeniu filmu o księdzu prałacie Józefie Obrębskim ich były proboszcz, ksiądz Mirosław Balcewicz.
[wiecej]

Będzie nam Siostry brakowało
5 czerwca, w święto Matki Kościoła, w wieku 85 lat odeszła do Pana s. Maria Estella ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. 42 lata zakonnego życia spędziła w Krotoszynie. Zajmowała się działalnością charytatywną, była pielęgniarką. W 1994 r. została przez naszą redakcję uhonorowana tytułem Krotoszynianka Roku.
[wiecej]

Do góry nogami - Dziecko ma rację
Dzisiejszą rzeczywistość winni oceniać nie zawodowi dziennikarze...
[wiecej]