Dziś: | Wydanie z 4 lipca 2006 Aktualny nr: 588

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA 
Chcą lokalnego referendum
Czy w Sulmierzycach będzie referendum gminne w sprawie budowy zakładu zagospodarowywania odpadów? Osoby zrzeszone w Ruchu Samorządowym Sulmierzyczanie rozwiesiły plakaty informujące o zamiarze przeprowadzenia referendum i zaczęły zbierać potrzebne do wprowadzenia planu w życie podpisy mieszkańców.
[wiecej]

Dobro zwierząt najważniejsze
Artykuł Troska o zwierzęta czy prywatny konflikt?, który ukazał się w ostatnim numerze Rzeczy, wywołał duże poruszenie wśród naszych Czytelników. Wielu z nich nie może się pogodzić z podejściem Barbary Markiewicz, prezes krotoszyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, do osoby Artura Luźnego, który opiekuje się schroniskiem dla czworonogów.
[wiecej]

Mandaty dla spóźnialskich kierowców
30 czerwca br. minął termin składania wniosków o wydanie nowego prawa jazdy. Jakiej kary mogą się spodziewać ci, którzy 1 lipca nie będą mieli nowych, obowiązujących od tej daty dokumentów? Czy policjanci potraktują kierowców ulgowo?
[wiecej]

Nie chcą oddać mandatu
Koźmiński okręg wyborczy nr 3, w skład którego wchodzą ulice Kopernika i Tysiąclecia, do tej pory był reprezentowany w Radzie Miejskiej przez dwóch przedstawicieli. Na ostatniej sesji zamierzano to zmienić. W nadchodzących wyborach samorządowych teren ten ma utracić jeden mandat na korzyść okręgu wiejskiego. Na razie zostanie jednak po staremu, ponieważ uchwała nie przeszła.
[wiecej]

Tylko 8 procent Krotoszyna pokryte planami
Te wypowiedzi wynikają z niewiedzy- w ten sposób burmistrz i wiceburmistrz Krotoszyna ustosunkowali się do komentarzy na naszej stronie internetowej. Komentarzy zarzucających władzom, że miastu brakuje planów zagospodarowania przestrzenego.
[wiecej]

Cerabud po niemiecku
45 miliony złotych zainwestowali bracia Helmut i Klaus Jacobi z Niemiec w firmę Cerabud SA Krotoszyn. Za te pieniądze na bazie istniejących obiektów zbudowali zakład produkcji dachówki.
[wiecej]

Sesja - burza z jednym, za to wielkim piorunem
Czwartkowa sesja Rady Miejskiej Krotoszyna była jak burza. Zaczęło grzmieć już przy ustalaniu porządku obrad, ale największy piorun strzelił po paru godzinach - po raz pierwszy w tej kadencji zaproponowana przez burmistrza Juliana Joksia uchwała przepadla z kretesem w głosowaniu. W dodatku - uchwała kompleksowo zabezpieczająca dodatkowe pieniądze na kilka zadań inwestycyjnych. Stąd zarówno burmistrz, jak i radni, wystąpili o zwołanie nadzwyczajnych obrad.
[wiecej]

Stachursky i zimny browar
W sobotnie popołudnie krotoszynianie mogli uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu muzycznym, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, a pełnoletni - zaspokoić pragnienie schłodzonym piwem. Na Festiwalu Piasta wystąpili też: Norbi, Ascetoholix i Stachursky.
[wiecej]

Maratonka z Gdyni, krotoszynianka rodem
Barbara Włoch-Wiszniowska, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie - mieszkająca od lat w Gdyni - w wieku dojrzałym odkryła w sobie pasję sportową. Biega w maratonach w Polsce i poza jej granicami.
[wiecej]