Dziś: | Wydanie z 11 lipca 2006 Aktualny nr: 589

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


 
Jagła chce upadłości
Do Sądu Gospodarczego w Kaliszu wpłynęły dwa wnioski o ogłoszenie upadłości Zakładów Przetwórstwa Mięsnego w Krotoszynie. Jeden złożył właściciel - Czesław Jagła, drugi pochodzi od jednego z wierzycieli, który nie widzi już innej szansy odzyskania pieniędzy.
[wiecej]

Wolą pracę na czarno
Młodzi ludzie szukają pracy za granicą, często nielegalnej. Statystyki bezrobocia z końca pierwszego kwartału br. pokazują, iż 1403 młodych w wieku od 18 do 24 lat z naszego powiatu pozostawało wtedy bez zatrudnienia.
[wiecej]

W Biadkach zakaz gry w piłkę!
Trwa konflikt między mieszkańcami bloków w Biadkach a organistą tamtejszej parafii, mieszkającym na parterze jednego z budynków. Współlokatorzy mają mężczyźnie za złe, że zabrania dzieciom grać w piłkę na osiedlowym placu zabaw.
[wiecej]

Krotoszyńskie piwko to historia
W tym roku minęło 110 lat od powstania krotoszyńskiego browaru. Choć nie produkuje już piwa, stare obiekty nadal stoją, stanowiąc żywe świadectwo dawnej świetności firmy. W najlepszym okresie browar produkował 230 tysięcy hektolitrów piwa rocznie i zatrudniał 200 osób. Dziś to tylko smutne wspomnienie...
[wiecej]

Nadzwyczajna sesja nadzwyczajnie nieprzygotowana
Będą dodatkowe środki na remont i modernizację wiejskich świetlic w Świnkowie i Bożacinie, tyle że nieco mniejsze niż tydzień temu zaproponował burmistrz.
[wiecej]

Bezpieczna kąpiel - kto się przyłączy do akcji?

[wiecej]

Gdyby ktoś się dworkiem zaopiekował...
Na początku XX wieku w Rozdrażewie przy obecnej ul. Parkowej znajdował się jeden z najpiękniejszych dworków w okolicy Krotoszyna. Dziś pałacyk jest walącą się ruiną, a po pięknym ogrodzie, który go otaczał, pozostało jedynie wspomnienie.
[wiecej]

Kibice manifestowali, radni (na razie) nie dali
4 lipca odbyła się w Krotoszynie manifestacja kibiców Astry. Nie przyniosła, przynajmniej na razie, oczekiwanego przez nich efektu.
[wiecej]

Śmieci mi na pole wywożą!

[wiecej]