Dziś: | Wydanie z 25 lipca 2006 Aktualny nr: 591

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA

 
Dlaczego nie przyjęli pacjenta w potrzebie?
Każdy ma prawo do pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Co dzieje się jednak z osobą, proszącą w sytuacji losowej o wykonanie zastrzyku w placówce, której nie jest pacjentem? Niedawno mógł się o tym przekonać mężczyzna z Krotoszyna chory na stwardnienie rozsiane.
[wiecej]

Żniwa gorsze o 30 procent - Pola uprawne spalone słońcem
Zamiast złotych łanów – spalone kłosy zbóż – to efekt długotrwałych upałów. W tym roku, w porównaniu z latami ubiegłymi, żniwa zaczęły się dość wcześnie. Wszystkiemu winna jest pogoda.
[wiecej]

Nasi ludowcy zwierają szeregi
PSL w powiecie krotoszyńskim na jesienne wybory samorządowe nie pójdzie pod szyldem partii, lecz komitetu wyborczego o nazwie Samorządowe Porozumienie Ludowe. W ubiegłym tygodniu przedstawiono kandydatów na burmistrzów.
[wiecej]

Egzamin dojrzałości w prezencie od Giertycha
Minister edukacji Roman Giertych potwierdził, że prawie połowa maturzystów, którzy nie zdali w tym roku matury, otrzyma we wrześniu świadectwa maturalne i będzie mogła się starać o przyjęcie na studia. Co o pomyśle szefa resortu sądzą maturzyści i niektórzy przedstawiciele szkół średnich naszego powiatu?
[wiecej]

Płytka wyobraźnia i złamane życie
Gorączki tegorocznego lata zachęcają do wypoczynku nad wodą. Bawiąc się beztrosko łatwo zapomnieć o bezpieczeństwie. Niestety, wielu młodych ludzi w trakcie wakacji trafia na wózki inwalidzkie na skutek nierozważnych skoków do wody.
[wiecej]

Płyty obornikowe - Rolnikom przedłużą termin do sierpnia?
Wielu rolników z powiatu krotoszyńskiego obawia się, że unijna dotacja, którą przyznano im na budowę zbiorników do składowania nawozów naturalnych, przejdzie im koło nosa. A wszystko przez zbyt krótki okresu czasu, w którym ta inwestycja musi zostać przeprowadzona.
[wiecej]

Ministerstwo Zdrowia walczy z palaczami - Kluby bez dymka?
Około 77 proc. Polaków jest za wprowadzeniem zakazu palenia we wszystkich miejscach publicznych – w tym w restauracjach, klubach i pubach – wynika z badań przeprowadzonych kilka miesięcy temu przez Instytut Badania Opinii i Rynku PENTOR. W wielu krajach zakaz już obowiązuje. Wprowadzenie podobnego rozważa Polska. Co sądzą na ten temat właściciele ktotoszyńskich klubów?
[wiecej]

Każdy znalazł coś dla siebie
Dwa dni pełne muzycznych wrażeń spędzili wszyscy, którzy przybyli w weekend do krotoszyńskiego Parku im. Wojska Polskiego. W piątkowe popołudnie na scenie gościły składy hip hopowe, następny dzień należał do miłośników metalu. Organizatorzy zadbali, aby każdy znalazł coś dla siebie.
[wiecej]

Awanse i odznaczenia dla naszych policjantów
W piątek stróże prawa w całej Polsce obchodzili Święto Policji. Przy tej okazji w krotoszyńskiej komendzie odbyła się uroczystość, podczas której awansowano lub odznaczono szesnastu funkcjonariuszy z naszego powiatu.

[wiecej]

Do góry nogami - Pamiętnik znaleziony w klasie

[wiecej]