Dziś: | Wydanie z 1 sierpnia 2006 Aktualny nr: 592

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA

 
Śledztwo umorzone
W piątek jarocińska Prokuratura Rejonowa umorzyła śledztwo prowadzone w sprawie śmierci 25-letniego Dominika D., mieszkańca Krotoszyna, który 23 maja powiesił się w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w krotoszyńskiej Komendzie Powiatowej Policji.
[wiecej]

Cierniewski odwołany za śmieci?
Czy wypowiedź Andrzeja Cierniewskiego podczas Dni Sulmierzyc poskutkowała odwołaniem jego koncertu na dożynkach w Krotoszynie? Burmistrz Jokś, do niedawna gorący zwolennik występu, nagle zmienił zdanie. Jako przyczynę podaje fakt, że piosenkarz występował już w stolicy powiatu wiele razy. Czyżby?
[wiecej]

Baseny w Koźminie i w Zdunach były zamknięte
Krotoszyńska inspekcja sanitarna zamknęła baseny w Koźminie i Zdunach. Próbki pobrane z wody wykazały, iż znajdują się w nich zanieczyszczenia, niebezpieczne dla zdrowia kąpiących się osób. Po blisko tygodniowej przerwie pływalnie otwarto.
[wiecej]

Kradzież wkrętów mocujących szyny grozi katastrofą kolejową
W zeszły poniedziałek pracownicy kolei w Kobylinie ujawnili, że na torach w pobliżu miejscowego dworca, brakuje czterystu wkrętów przytwierdzających szyny do drewnianych podkładów. Złodziej, którym był zapewne złomiarz, sprzedał je w punkcie skupu metali. PKP ostrzega, że takie kradzieże są niebezpieczne, bo mogą doprowadzić do wykolejenia pociągu.
[wiecej]

Oznakowanie do kitu
Można jechać prosto, można skręcić w prawo, ale jak tu, zwracając uwagę na znaki, skręcić w lewo? To pytanie zadało już sobie wielu kierowców chcących skręcić w Krotoszynie z Koźmińskiej w Jastrzębią.
[wiecej]

Oszukana przez Polkę na robocie we Włoszech
Ta historia nie jest tak tragiczna, jak pokazywany niedawno w telewizji obóz pracy we Włoszech, w którym znęcano się nad naszymi rodakami. Pokazuje jednak, że ciągle jest wiele bezwzględnych osób, które żerują na ludzkiej łatwowierności. Bezrobotna Magda pojechała do Italii z nadzieją zarobienia pieniędzy. Nie przywiozła nic, poza smutnymi wspomnieniami.
[wiecej]

Mur za oknem, smród w domu, a prezes kaprysi
Smród i ściana zasłaniająca okna. Mieszkańcy dwóch bloków nr 9 i 24, mieszących się przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej i Mickiewicza w Krotoszynie, nie mogą być zadowoleni z sytuacji, w jakiej obecnie się znajdują.
[wiecej]

W czworakach czas stanął w miejscu
W kilku wsiach na terenie gminy Krotoszyn znajdują się tzw. czworaki, w których mieszkają niezamożni ludzie. Warunki w tych budynkach są fatalne – mieszkania nie mają łazienek, ani ubikacji – ludzie myją się w misce i korzystają z WC na zewnątrz. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej jednak nie zamierza ich remontować.
[wiecej]

Galeria Bezdomna w stołówce wojskowej
26 sierpnia w byłej stołówce wojskowej w Krotoszynie odbędzie się akcja Galeria Bezdomna. Swoje prace będą mogli tu wystawić wszyscy miłośnicy fotografii.
[wiecej]

Nowe oblicze wiejskiej świetlicy
Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej modernizacja świetlicy wiejskiej w Baszkowie zostanie zrealizowana w ciągu najbliższego roku.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
Rozmowa ze światowej sławy muzykiem prof. Andrzejem Chorosińskim, który w krotoszyńskiej Farze nagrywał płytę z klasycznymi utworami organowymi.
[wiecej]

Do góry nogami - Jak Leppiej dojrzewać
Amerykański polityk, doradca do spraw bezpieczeństwa profesor Henry Kissinger, powiedział kiedyś: Brak alternatywy cudownie rozjaśnia umysł.
[wiecej]