Dziś: | Wydanie z 8 sierpnia 2006 Aktualny nr: 593

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA 
Czy oderwą nas od Wielkopolski? - Nikt nie zapytał krotoszynian!
Jeśli Kalisz zrealizuje swoje ambicje, mieszkańcy naszego powiatu nie będą już dumnymi z przynależności do silnego regionu Wielkopolanami, a staną się... Środkowopolanami.
[wiecej]

W Smolicach zginęły trzy osoby
W niedzielę ok. godz. 16.30 na drodze krajowej nr 36 w Smolicach w tragicznym wypadku zginęły trzy osoby. Przyczyny zdarzenia bada krotoszyńska prokuratura.
[wiecej]

Góra śmieci na Rawickiej
W Krotoszynie obok skrzyżowania ulic Rawickiej i Zacisze znajdują się pojemniki na plastik i szkło. Niestety, koło kontenerów zwykle leżą porozrzucane śmieci. Zbulwersowana Czytelniczka, mieszkająca nieopodal tego miejsca, mówi: – I tak tu jest na okrągło!
[wiecej]

Chce być burmistrzem!
Teresa Łukowiak ze Starkówca w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegała się o fotel burmistrza Kobylina. To znak, że opozycja wobec Jana Waleńskiego przybiera na sile.
[wiecej]

Jagła uzupełnił wniosek o upadłość i współpracuje z ŁAGROMEM
Produkcję wędlin i konserw z powierzonego surowca zleca zakładowi Czesława Jagły nowo powstała spółka, wchodząca w skład grupy kapitałowej ŁAGROM. Zarobione w ten sposób pieniądze mają służyć stopniowemu zaspokajaniu zobowiązań wobec wierzycieli. Przekazujemy najnowsze informacje na ten temat.
[wiecej]

Tanie wapnowanie. Rolniku, skorzystaj!
Każdy rolnik, który zdecyduje się na wapnowanie zakwaszonej gleby, otrzyma czterdziestopięcioprocentowy zwrot kosztów poniesionych na transport oraz zakup wapna. Jednak wcześniej musi spełnić kilka formalności.
[wiecej]

Zakład zagospodarowania odpadów – stan na dziś
Mający powstać w Sulmierzycach zakład zagospodarowania odpadów budzi coraz większe kontrowersje. Dlaczego dopiero teraz, skoro o planach Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy wiadomo od dawna, w zasadzie – od paru lat?
[wiecej]

Z płonącej Warszawy do Krotoszyna
Wanda Turzańska i jej kuzyn Bogusław Czapczyński od wielu lat mieszkają w Krotoszynie, ale urodzili się w stolicy. Kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie, ona była osiemnastolatką, on skończył siedem lat.
[wiecej]

Do Matki na Jasną Górę
7 sierpnia grupa ponad 100 osób wyruszyła z kościoła farnego na VI Krotoszyńską Pieszą Pielgrzymkę
[wiecej]

Garbusy w wiejskich klimatach
Wybory Największego Wieśniaka, mistrzostwa w grillowaniu, rajd samochodowy, konkurs na najgłośniejszy samochód, koncerty – te i inne atrakcje czekały na uczestników imprezy o nazwie VW Garbus Zlot i Music Meeting, zorganizowanej w miniony weekend w Koźminie.
[wiecej]

Świat według Zoltan Film
Sześciu nastolatków ze Zdun stworzyło amatorską grupę filmową kręcącą filmy kategorii jackass. Na taśmie uwieczniają komiczne, ale przede wszystkim niebezpieczne, wyreżyserowane przez siebie zdarzenia. Swój zespół nazwali: Zoltan Film.
[wiecej]

Do góry nogami - Kat zamiast hydraulika
Rząd zapowiada rozpoczęcie w krajach zachodnioeuropejskich szeroko zakrojonej kampanii.
[wiecej]