Dziś: | Wydanie z 15 sierpnia 2006 Aktualny nr: 594

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA

 
Recydywista Robert P. znów zaatakował
Prawdopodobnie tylko przytomności umysłu i determinacji rówieśników trzynastoletniej dziewczynce z Krotoszyna udało się uciec pijanemu recydywiście, maniakowi seksualnemu.
[wiecej]

Nie ma zgody na oderwanie Krotoszyna od Wielkopolski!
Krotoszynianie nie zgadzają się, aby Kalisz realizował swoje ambicje bycia miastem wojewódzkim kosztem Krotoszyna. Są Wielkopolanami i zamierzają nimi pozostać, a próby włączenia naszego powiatu do ewentualnego województwa środkowopolskiego uważają za skandal!
[wiecej]

Wenecja na Ludowej
Na ul. Ludowej w Krotoszynie, na odcinku kilkudziesięciu metrów, zamiast drogi znajduje się kanał wodny, który biegnie wzdłuż tamtejszych posesji! Przynajmniej tak prezentowała się w ostatnich dniach zalana wodą na całej szerokości droga. Aby przemieścić się przez nią suchą stopą, należałoby zaopatrzyć się w kajak, tratwę lub inną jednostkę pływającą. Prawie jak w Wenecji!
[wiecej]

Poprawili oznakowanie poziome
W 31 numerze Rzeczy pisaliśmy o dziwnym znaku poziomym na skrzyżowaniu ulicy Koźmińskiej z Jastrzębią.
[wiecej]

Gdzie tu pójść za potrzebą? Wstydliwa sprawa!
Remontowane w zeszłym roku publiczne toalety przy rynku w Zdunach od lipca znowu są zamknięte. Szkoda, że odpowiedzialni za to urzędnicy nie słyszą niezbyt cenzuralnych słów, jakie padają pod zamkniętymi drzwiami wc z ust przyciśniętych potrzebą zdunowian i przejezdnych.
[wiecej]

Jak tak można traktować rolników!
Andrzej Ptak, mieszkaniec Wolenic, jest zbulwersowany zachowaniem pracowników Zakładów Mięsnych Biernacki z Goliny. Słusznie – sposób, w jaki potraktowano jego syna, zakrawa na kpinę.
[wiecej]

Czarny punkt w centrum wsi
O drodze krajowej nr 36 w Smolicach pisaliśmy w Rzeczy niejednokrotnie. Brak oznakowania, pasów dla pieszych i świateł były przyczyną wielu wypadków. Dwa tygodnie temu, w niedzielne popołudnie, doszło do kolejnej tragedii. W tym samym dniu, ale znacznie później, na feralnym łuku stanęły znaki drogowe. Czy musiały zginąć kolejne trzy osoby, żeby zarząd dróg zareagował?
[wiecej]

Wypadek w Smoszewie O włos (o drzewo) od tragedii
Czternastu rannych – trzy osoby nadal leżą w szpitalu – to bilans niedzielnego wypadku, do którego doszło w Smoszewie.

[wiecej]

Samoobrona (częściowo) odkrywa karty i czeka na ordynację
Na zeszłotygodnowej konferencji prasowej w swoim biurze poselskim powiatowa Samoobrona oficjalnie przestawiła swoich kandydatów na burmistrzów Krotoszyna i Koźmina.
[wiecej]

Dopłynęli do mety życia
Dopiero niedawno dotarły do Krotoszyna wiadomości iż, jesienią ubiegłego roku do mety swego życia dopłynęli Urszula Janasówna i Edward Sut. Byli to pierwsi po wojnie krotoszyńscy pływacy zdobywający medale na mistrzostwach Polski.
[wiecej]

Do góry nogami - Pięć twarzy wizjonera
W jednym z programów regionalnej TVP3 wystąpił na żywo krotoszyński radny, Dariusz Rozum.
[wiecej]