Dziś: | Wydanie z 22 sierpnia 2006 Aktualny nr: 595

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA

 
Faksu nie wyślesz!
W Krotoszynie są cztery urzędy pocztowe – jeden główny (ul. Piastowska 35) oraz trzy filie. Niestety, tylko z pierwszego można wysłać faks. A właściwie można było, bo od prawie trzech tygodni urządzenie do transmisji pism jest zepsute.
[wiecej]

Chłopiec walczył o życie pięć dni
W Orpiszewie trzyletni chłopiec został przygnieciony felgą od maszyny rolniczej. Doznał ciężkich obrażeń głowy. Przez pięć dni jego życie wisiało na włosku.
[wiecej]

Kalisz decyduje za plecami krotoszynian!
Już raz, w czasach peerelowskich, decyzję w identycznej sprawie podjęto za plecami krotoszynian. Społeczeństwa o zdanie nie pytano, o wszystkim decydowali partyjni dygnitarze. Niby mamy demokrację, a sytuacja się powtarza.
[wiecej]

Dymarski na wójta?
We wsi aż huczy od plotek. Mówi się, że w nadchodzących wyborach samorządowych wójt Bożena Marcisz będzie miała poważnego konkurenta, gdyż o zajmowane przez nią stanowisko zamierza się ubiegać Mariusz Dymarski, obecny radny Rady Gminy. Ile w tej plotce prawdy, odpowiada Rzeczy sam zainteresowany.
[wiecej]

A na wyremontowanej drodze taaakie wielkie dziurzysko!
Podróż kierowcy z Koźmina, który kilka dni temu jechał trasą Skałów – Koźmin, mogła się bardzo źle skończyć. A wszystko przez.... wyremontowaną jezdnię.
[wiecej]

Fabryka parkietów (powoli) wychodzi z kryzysu
Minęło pół roku, odkąd Fabryką Parkietów w Biadkach kieruje nowy prezes. Firma w tym okresie odzyskała płynność finansową, obniżyła koszty funkcjonowania, dogadała się z ZUS-em i urzędem skarbowym, spłaciła wielu wierzycieli. Wkrótce spółka, dzięki leasingowi zwrotnemu maszyn, ma otrzymać zastrzyk finansowy w wysokości 2,5 mln zł.
[wiecej]

Smutne wieści – na ewangelickim bez zmian
Czy może dziwić, że człowiek odwiedzający kraj, w którym żyli i umierali jego przodkowie, przemierza nekropolie w poszukiwaniu płyt nagrobnych z ich nazwiskami?
[wiecej]

Dobre wieści – będzie lapidarium!
Prace rozpoczną się wkrótce. Na cmentarzu żydowskim przy Ostrowskiej w Krotoszynie, dziś wyglądającym jak park, wreszcie powstanie lapidarium.
[wiecej]

To nas wypędzano!
Podczas wojny pani Czesława Borowczyk (wtedy Grzonka), kilkakrotnie była zmuszana do zmiany miejsca zamieszkania. Dlatego teraz nie może się pogodzić z zorganizowaną w Niemczech przez Erikę Steinbach, przewodnicząca Związku Wypędzonych, wystawą pt. Wymuszone drogi.
[wiecej]

Puszczaństwo w Kotlinie Kłodzkiej
23 Drużyna Starszoharcerska Skaut im. Bolesława Chrobrego z hufca Krotoszyn wraz z harcmistrzem Krzysztofem Manistą 7 sierpnia wczesnym rankiem wyruszyła pociągiem na trzytygodniowy obóz przetrwania.
[wiecej]

Dla wesołego Romka i całej reszty
W ubiegły weekend u naszych sąsiadów zza miedzy – w Jarocinie – odbywał się Festiwal Muzyki Rockowej, na którym bawiło się 9 tysięcy osób. Wystąpiła czołówka polskiego rocka, reggae, punka. Usłyszeliśmy m. in. Akurat, Indios Bravos, Lecha Janerkę, Voo Voo, Strachy na Lachy...
[wiecej]

Język polski i placki ziemniaczane w Fontenay
Letnia szkoła języka francuskiego, prowadzona co roku w Krotoszynie, ma już prawie dziesięcioletnią tradycję. W tym roku mieszkańcy zaprzyjaźnionego Fontenay-le-Comte po raz pierwszy mogli uczestniczyć w zajęciach letniej szkoły polskiego.
[wiecej]

W ramiona Lutogniewskiej Pani
Program uroczystości odpustowych w VII rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie
[wiecej]

Do góry nogami - Prawdziwa godność
Co jakiś czas któraś z pacjentek, próbujących zapisać swe małe dziecko do pediatry.
[wiecej]