Dziś: | Wydanie z 29 sierpnia 2006 Aktualny nr: 596

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA 
Cud na Osadniczej
Rozległ się wielki huk, słyszalny z dużej odległości. Na jezdnię posypały się iskry z pozrywanych przewodów. Szczęśliwie akurat w tym momencie nikt nie przechodził mocno uczęszczaną zwykle ulicą Osadniczą.
[wiecej]

Sąsiad remontuje, a u mnie pękają ściany!
Od dwóch lat Zenon Marciniak z Krotoszyna ciężko znosi remont domu sąsiadującego z budynkiem, w którym mieszka. Na ścianach pojawiły się rysy, a ostatnio robotnicy przekuli ścianą na strychu na wylot. Inwestor Marek Olszewski odpowiada: – Ta ściana jest przecież moja i żadna instytucja tego nie zakwestionowała.
[wiecej]

Skandal w Sulmierzycach - Przywiązał psa do palika i zostawił na polu
Mieszkaniec Sulmierzyc trzymał psa w skandalicznych warunkach – na polu, bez jakiejkolwiek budy. Obok leżała martwa, rozkładająca się świnia. Skowyt usłyszeli strażnicy leśni i powiadomili policję. Właściciel czworonoga odpowie za niehumanitarne traktowanie zwierzęcia.
[wiecej]

Pomóc schronisku!
Kilkadziesiąt psów, przynajmniej o kilkanaście za dużo. Wszystkimi opiekuje się oddany zwierzętom Artur Luźny. Czy jedna osoba jest w stanie podołać tak dużym obowiązkom?
[wiecej]

Gdzie jest grób partyzantów Bory?
Od ich śmierci minęło w maju 60 lat, a nadal nie wiadomo, gdzie zostali pochowani. Możliwe, że grób partyzantów Bory jest nieopodal ul. Rawickiej w Krotoszynie.
[wiecej]

Sikawkowe sukcesy strażaków
Znakomicie spisali się strażacy ochotnicy z Kaniewa i Gościejewa na szóstych krajowych zawodach sikawek konnych, które odbyły się 13 sierpnia w Cichowie. Powiat krotoszyński reprezentowały drużyny OSP Kaniew, OSP Gościejew (obie z gminy Koźmin Wlkp.) oraz OSP Bożacin (gmina Krotoszyn).
[wiecej]

Ukończył sto i dwa lata
Unikanie alkoholu i papierosów oraz aktywny tryb życia to zdaniem Stanisława Żytkowicza z Konarzewa recepta na długie życie. 24 sierpnia pan Stanisław skończył 102 lata, jest najstarszym mieszkańcem gminy Zduny.
[wiecej]

Zlot motocykli w Krotoszynie - Ryk silników i palona guma
Członkowie klubu motocyklowego Oldtimers, organizatorzy Zlotu Motocykli Ciężkich i Weteranów w Krotoszynie, od wielu lat nie mogą narzekać na brak zainteresowania imprezą. W ubiegły weekend odbyła się jej dziewiętnasta edycja, na której spotkali się motocykliści z całej Polski.
[wiecej]

Pod patronatem Rzeczy - Stołówka z niecodziennym menu
W sobotę krotoszynianie oraz goście z całej Polski uczestniczyli w otwarciu długo oczekiwanej wystawy fotografii – Galerii Bezdomnej. Dotąd żaden wernisaż ekspozycji fotograficznej w Krotoszynie nie cieszył się takim zainteresowaniem.
[wiecej]

Gilmourowska uczta
Kilkadziesiąt tysięcy melomanów, kolosalna scena z sześcioma ogromnymi telebimami, niesamowita gra świateł, wspaniałe nagłośnienie, a przede wszystkim cudowna muzyka – tak w skrócie można opisać koncert Davida Gilmoura, wokalisty i gitarzysty megazespołu Pink Floyd w sobotę w Stoczni Gdańskiej. Nie mogło tam zabraknąć przedstawiciela Rzeczy.
[wiecej]

Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie!
Chyba nie ma w naszym powiecie dziecka, które choćby raz nie uczestniczyłoby w Lutogniewie we Mszy św., połączonej ze specjalnym błogosławieństwem.
[wiecej]

Do góry nogami - Bydło gnane szlakiem
Wbrew tytułowi, ten tekst nie traktuje o kowbojach pędzących krowie stada przez amerykańskie prerie.
[wiecej]

Rozstrzygamy Wielki Konkurs Wakacyjny!

[wiecej]