Dziś: | Wydanie z 5 września 2006 Aktualny nr: 597

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
 
Zostawili Astrę na lodzie!
Najpierw chcieli, żeby klub dostał od gminy 46 tysięcy zł, a potem nie dali mu ani złotówki. Gdzie tu logika?

[wiecej]

Dwa lat odsiadki dla nożownika
Rafał M., 48-letni mieszkaniec Krotoszyna, który rzucił się z nożem na swoją rodzinę, został skazany na dwa lata pozbawienia wolności. Wyrok zapadł w ostatni piątek sierpnia w Sądzie Okręgowym w Kaliszu.
[wiecej]

Tir wjechał do domu
Tego popołudnia mieszkańcy domu przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Sulmierzycach na pewno nie zapomną do końca życia. Ich budynek staranował samochód ciężarowy.
[wiecej]

Nie przyznaje się do winy

[wiecej]

Arek popełnił samobójstwo

[wiecej]

Trzeba zareagować!
Przyjedźcie zobaczyć skutki tego, co tu się wyrabia po nocach! - usłyszeliśmy w słuchawce redakcyjnego telefonu głos roztrzęsionej krotoszynianki, która mieszka na Słowiańskiej. Poinformowała nas o wypadku, do którego doszło na tej ulicy 28 sierpnia. To wszystko wina piratów drogowych, którzy urządzają sobie tutaj wyścigi
[wiecej]

W PKP nie będzie zwolnień
Z listu pracownika krotoszyńskiej sekcji Polskich Kolei Państwowych wynika, że on i inne osoby zatrudnione w PKP zostali zmuszeni do podpisania wniosków o bezpłatne urlopy pod groźbą utraty pracy. Oskarżeń tych nie potwierdzają jednak inni pracownicy. Kierownictwo kolei również nie rozumie problemu i zapewnia, że w tym roku nie są planowane żadne zwolnienia.
[wiecej]

Wandale niszczą przystanki
Przystanki autobusowe są ulubionym miejscem wandali, którzy niszczą wiaty, piją w nich alkohol, pozostawiając po sobie butelki i puszki. O wygląd tych obiektów nie dbają także tzw. porządni obywatele, którzy upychają na siłę swoje śmieci w małych przystankowych koszach.
[wiecej]

Pragnienie rodzi natchnienie
Jedną z najbardziej wyczekiwanych gwiazd podczas odbywającego się w weekend Dożynkowego Pożegnania Lata był zespół Sumptuastic. Po dwugodzinnym koncercie, lider zespołu Andrzej Janusz odpowiedział Rzeczy na kilka pytań.
[wiecej]

Wciąż szukamy grobu Bory
Szukaliśmy w złym miejscu, na innej działce. Prawdopodobnie grób Bory i jego partyzantów znajduje się nieopodal. Będziemy kontynuować poszukiwania.

[wiecej]

Do góry nogami
Kiedy rządzą, hm… smarkacze

Sądzę, że niewielu nauczycieli da się nabrać na ostatni, spektakularny gest magistra R. Giertycha. Przypominam: ów nowy, medialny pomysł polega na tym, że minister Roman - w ramach elpeerowskiej kampanii przedwyborczej - przed kamerami TV zagroził zablokowaniem budżetu, o ile w tymże budżecie nie będą przewidziane podwyżki dla pracowników oświaty.

[wiecej]