Dziś: | Wydanie z 12 września 2006 Aktualny nr: 598

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


REKLAMA

 
W TYM ROKU DWA RONDA
Krotoszyn zmienia się, co dotyczy również szlaków komunikacyjnych. Jeszcze w grudniu tego roku będziemy jeździć po kolejnych dwóch rondach. Powstaną u zbiegu zatłoczonych dotąd ulic: Kobylińska – Mickiewicza i Floriańska – Konstytucji 3 Maja – Mickiewicza. Te inwestycje wiążą się z powstaniem kolejnego supermarketu w naszym mieście.
[wiecej]

KAUFLAND W KROTOSZYNIE? CORAZ BLIŻEJ!!
Wydaje się, że budowa supermarketu sieci Kaufland w Krotoszynie jest już przesądzona. Chociaż nikt oficjalnie nie chce tego potwierdzić wszystko wskazuje, że w mieście przybędzie kolejny sklep wielkopowierzchniowy.
[wiecej]

PRZEJECHAŁ CZŁOWIEKA, ALE NIE PRZYZNAJE SIĘ DO WINY
W pierwszy poniedziałek września w krotoszyńskim Sądzie Rejonowym odbyła się rozprawa Jarosława M., 30-letniego mieszkańca Orli. Jest on oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym zginął 25-latek z Koźmina. Zarzuca się mu także, że oddalił się z miejsca zdarzenia. Oskarżony nie przyznaje się do winy.
[wiecej]

ZACZYNA BRAKOWAĆ WYKONAWCÓW
Ponad 23 miliony wyda w tym roku na inwestycje samorząd Krotoszyna. Wszystkie prowadzi wydział gospodarki i inwestycji Urzędu Miejskiego, kierowany przez Andrzeja Kaika.
[wiecej]

LISTY DO RZECZY - W SPRAWIE TEKSTU DZIĘKI SLD ASTRA NIE DOSTANIE KASY!
Klub Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej składa protest wobec informacji zawartych w artykule zatytułowanym Dzięki SLD Astra nie dostanie kasy! (Rzecz Krotoszyńska z 5 września 2006 r.) wobec upolitycznienia tematu dofinansowania Klubu Sportowego Astra Krotoszyn.
[wiecej]

PROSZĘ PANI, TU SIĘ NIE CHODZI!
Skąd ja miałam wiedzieć, że tam nie wolno przechodzić - ta ścieżka wygląda identycznie jak wszystkie inne! - mówi mieszkanka Krotoszyna, oburzona zachowaniem strażników miejskich, którzy chcieli ukarać ją mandatem za niszczenie zieleni w krotoszyńskim parku.
[wiecej]

RADA CHCE REFERENDUM
Na ostatniej sesji radni miejscy wyrazili zgodę na przeprowadzenie wśród mieszkańców Sulmierzyc referendum w sprawie budowy międzygminnego zakładu składowania odpadów komunalnych.
[wiecej]

ANDRZEJ PRZEWOŹNIK POMOŻE!
W PRL-u Borę i jego partyzantów władze nazywały bandą. Zginęli 60 lat temu z rąk UB pod Benicami. Wciąż nie wiadomo, gdzie zostali pochowani.
[wiecej]

ŻEBY PUKAŁO I BYŁO DANA, DANA
Kto jest potrzebny, aby zabawa weselna była udana? Para młoda, goście, ksiądz? Oczywiście, ale niezbędny jest też dobry zespół muzyczny. W dużej mierze to od niego zależy, czy wesele pozostanie na długo w pamięci uczestników.
[wiecej]

TYSIĄC ŚWIATEŁEK DLA MALUCHÓW
Blisko tysiąc światełek odblaskowych otrzymają dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły progi szkolne. Jest to możliwe dzięki akcji Bezpieczna droga do szkoły, w której uczestniczą wszystkie gminy powiatu krotoszyńskiego, starostwo i policja.
[wiecej]

U CIOTEK JAK W DOMU
Żłobek Miś mieszczący się na os. Sikorskiego w Krotoszynie to jedyna tego typu placówka w naszym powiecie. Opiekę nad 36-osobową grupą dziecisprawuje sześć pań - dwie pielęgniarki, dwie salowe i dwie opiekunki. Sześcioro dzieci oczekuje w kolejce na wolne miejsca.
[wiecej]

WIBROWALI Z ANIOŁAMI
Dziewięć ośmiometrowych aniołów rozwieszonych na murze muzeum oraz fasadzie jednego z budynków na placu przy kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie, nowoczesna scena, kolorowe oświetlenie, a przede wszystkim różnorodna muzyka - tak wyglądał III Ogólnopolski Festiwal Kultur Chrześcijańskich Pozytywne Wibracje.
[wiecej]