Dziś: | Wydanie z 19 września 2006 Aktualny nr: 599

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 

REKLAMA 
Jan Waleński potrącił rowerzystkę
Burmistrz Kobylina Jan Waleński potrącił rowerzystkę wycofując fiata stilo ze swojej posesji. To już drugi w niedługim czasie wypadek drogowy przez niego spowodowany. W grudniu zeszłego roku doprowadził do stłuczki z innym samochodem, odjechał z miejsca zdarzenia, a policja przez prawie dobę nie mogła ustalić miejsca jego pobytu.
[wiecej]

Kiedy rozpocznie się proces byłego radnego?
Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsza rozprawa Zygmunta M., byłego radnego powiatowego, członka Samoobrony. Jest on oskarżony o śmiertelne potrącenie rowerzystki i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

[wiecej]

Trener Dolata odchodzi z Astry
Zarząd Astry, po sobotnim meczu przegranym przez pierwszą drużynę piłkarską 1:2 z Piastem Kobylin, rozwiązał umowę z trenerem Maciejem Dolatą. Główną przyczyną jest słaba postawa zespołu i brak pieniędzy na wypłaty dla selekcjonera.
[wiecej]

Powtórka z koalicji
Aby zwiększyć swe szanse na zwycięstwo, wystawią wspólną grupę list kandydatów do Rady Miejskiej Krotoszyna i Rady Powiatu. Porozumienie nie obejmuje wyborów burmistrzów i wójta. Na przykład w Kobylinie jedni proponują Bernarda Jasińskiego, drudzy - Wiesława Popiołka.
[wiecej]

Dlaczego nie pójść dalej?
Rozmowa z Julianem Joksiem, burmistrzem Krotoszyna
[wiecej]

W tym mieście (nie)trudno jest żyć?
W piątek w klubie Rozchulantyna wystąpił, zaproszony do naszego miasta po raz drugi przez KOK, znany krakowski bard - Maciej Maleńczuk. Zaprezentował solowy program zatytułowany Proste historie.
[wiecej]

W kościele nie ma opłat, są ofiary
Ile kosztuje ślub w krotoszyńskich parafiach? - tak bezpośrednie pytanie padło na oficjalnym forum internetowym Krotoszyna. Opinie na temat, ile i czy w ogóle młode pary powinny składać ofiarę za udzielenie sakramentu, są podzielone. O wypowiedzi poprosiliśmy księży z parafii w Krotoszynie, Zdunach i Kobylinie.
[wiecej]

Taniec na głowie, taniec-połamaniec
Taniec na głowie, obroty na rękach, wykopy, stójki i inne akrobatyczne ewolucje są domeną bboy-ów. Przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury od czterech lat działa grupa zapaleńców uprawiających break dance.
[wiecej]

Strażacy uczą się angielskiego
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że znajomość języka obcego jest bardzo przydatna. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę kierownictwo poznańskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, wysyłając dyspozytorów z wielkopolskich placówek na naukę angielskiego. W kursach 112 Can I Help You uczestniczy również sześciu strażaków z krotoszyńskiej straży.
[wiecej]