Dziś: | Wydanie z 26 września 2006 Aktualny nr: 600

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz Budowlana!
REKLAMA 
Tragedia w Pogorzałkach Wielkich - W pożarze zginęły trzy osoby
W sobotę Pogorzałkach Wielkich (gmina Koźmin Wlkp.) zapalił się jeden z pokoi domu jednorodzinnego. W płomieniach zginął 44-letni mężczyzna, pozostali domownicy – jego rodzice, 76-letnia kobieta i jej 79-letni mąż, zaczadzili się.
[wiecej]

Uliczna Rewolucja!
Zanosi się na gruntowną przebudowę i modernizację układu komunikacyjnego Krotoszyna. W tej sprawie porozumieli się wszyscy trzej zarządcy naszych dróg – gmina, powiat i dyrekcja krajowa. Przygotowują projekt i zamierzają wystąpić o pieniądze z Unii Europejskiej.
[wiecej]

Radni chcą pomóc schronisku!
Radni z komisji społecznej odwiedzili w czwartek schronisko dla zwierząt przy Ceglarskiej. W najbliższym czasie rozważą, w jaki sposób najlepiej pomóc tej placówce.
[wiecej]

Smolice mają swojego pisarza
Na początku września w smolickim pałacu doszło do niecodziennego zdarzenia. Bernard Nowak – chłopak z tej wsi, a dziś lubelski pisarz – spotkał się ze świadkami swojej młodości i bohaterami książki Smolice Nr 86. To nie był zwykły wieczór autorski czy spotkanie towarzyskie. Nie było ani typowej prezentacji dzieła, ani pogawędek ludzi, którzy spotykają się od lat wielu. Nie było potoczystej dyskusji, głosy mówców nakładały się na siebie. Ale czuło się szczerość, jakieś ciepło, wdzięczność.
[wiecej]

List otwarty do Rady Miejskiej Kobylina
Czy na pewno Panowie Radni na koniec kadencji chcecie przesądzać o pracy nowej Rady, zaangażować wszystkie wolne środki na inwestycje i już dziś przeznaczyć je na budowę hali sportowej? - pyta kobylinianin Wiesław Popiołek.
[wiecej]

Z perkusją w prezbiterium
Perkusja, bębny, dwie gitary elektryczne, gitara klasyczna i basowa, instrumenty klawiszowe oraz sprzęt nagłaśniający pomieściły się w prezbiterium kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. Wszystko za sprawą koncertu grupy Pinokio Brothers, który odbył się w tej świątyni w weszły piątek.
[wiecej]

O stołek burmistrza
Józef Januszkiewicz, Idzi Kalinowski i Irena Rękosiewicz to troje znanych kandydatów na burmistrza Sulmierzyc. Czy wystartuje ktoś jeszcze?
[wiecej]

Bez pracodawców nie będzie pracy
Rozmowa z Krzysztofem Krysztofiakiem, kandydatem na burmistrza Krotoszyna
[wiecej]

Pedagog Edmund Nawrocki przyjedzie do rodzinnej wsi
Stowarzyszenie Inspiracje przygotowuje kolejną wystawę pod tytułem Rozdrażew pod okupacją niemiecką 1939 – 1945. Uroczyste otwarcie odbędzie się 1 października. Prelekcję na temat historii Rozdrażewa i życia jego mieszkańców w okresie II wojny światowej wygłosi Edmund Nawrocki.
[wiecej]

Donald Tusk z przedwyborczą wizytą w Wielkopolsce
W zeszłym tygodniu w południowej części Wielkopolski gościł przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.
[wiecej]

Do góry nogami - Rynek wolny czy szkolny
Prof. Balcerowicz to jeden z największych ekonomistów w naszej historii.
[wiecej]