Dziś: | Wydanie z 3 października 2006 Aktualny nr: 601

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
REKLAMA 
WYBORCZE FORUM RZECZY
Zapraszamy do dyskusji na temat zbliżających się wyborów samorządowych. Prosimy o opinie dotyczące startujących w nich ugrupowań, zawieranych lokalnie sojuszy, a także kandydatów na radnych, burmistrzów i wójtów. Taka publiczna debata ułatwi podjęcie decyzji, których odbiciem będą głosy w urnach wyborczych. Tematyczne forum dyskusyjne znajdą Państwo tutaj w każdym tygodniu, aż do dnia, w którym zacznie obowiązywać cisza wyborcza.
[wiecej]

Wyrzucony z SLD
Krzysztof Rost, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krotoszynie, pełniący także funkcję przewodniczącego agencyjnych wojewódzkich struktur NSZZ Solidarność, został wykluczony z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Stało się to na skutek orzeczenia wojewódzkiego sądu politycznego partii. Sam zainteresowany oświadczył, iż jeśli zostanie o tym oficjalnie powiadomiony, odwoła się. Na razie czuje się pełnoprawnym członkiem SLD.
[wiecej]

Zginęły trzy osoby, czwarta walczy o życie
We wtorek na trasie Rozdrażew – Nowa Wieś doszło do tragedii. W wypadku samochodowym zginęło trzech młodych mężczyzn – mieszkańców Fabianowa (powiat pleszewski). Czwarty pasażer, także z tej miejscowości, walczy o życie w krotoszyńskim szpitalu.
[wiecej]

Maciek po raz trzydziesty
7 października już po raz trzydziesty w Koźminie odbędzie się Bieg Maćka. Zaplanowano całą serię biegów dziecięco-młodzieżowych, a po nich ten główny – na dystansie 5 kilometrów.
[wiecej]

Jazda tylko w jedną stronę
W ubiegłym tygodniu na placu Kościuszki w Zdunach rozpoczęły się prace przy poszerzaniu przecinającej go drogi. To początek wprowadzania zaplanowanych zmian organizacji ruchu w mieście. Inwestycję realizuje Powiatowy Zarząd Dróg.
[wiecej]

Sala cenna jak życie Waleńskiego
Radni kobylińscy przyjęli Plan Rozwoju Lokalnego gminy na lata 2006 – 2011, zakładający m.in. budowę hali widowiskowo-sportowej za 4,7 mln zł. Zdaniem oponentów jest to inwestycja nie do zrealizowania. Włodarz gminy twierdzi, że jest potrzebna i nie przerasta możliwości finansowych Kobylina.
[wiecej]

Znacząca inwestycja największego pracodawcy
Kolejną po odlewni aluminium i hali obróbki tłoków inwestycję w Krotoszynie zakończyła firma MAHLE Polska. W piątek oddano do użytku nowoczesny magazyn produkowanych przez wszystkie zakłady MAHLE w świecie części zamiennych. Aftermarket ma powierzchnię 5 tys. metrów kwadratowych.
[wiecej]

Biadki chcą umorzenia i grożą odcięciem ciepła
Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej Krotoszyna padło pytanie o efekt niedawnych rozmów burmistrza z dyrektorem Fabryki Parkietów w Biadkach, Maciejem Kalickim. – Jaki był efekt? Żaden – odpowiedział Julian Jokś. – Bo na nasze wszystkie propozycje prezes odpowiadał: „Nie”.
[wiecej]

Wybory samorządowe według Platformy
Senator Mariusz Witczak na poniedziałkowej konferencji prasowej w biurze parlamentarnym Platformy Obywatelskiej w Krotoszynie ogłosił, że nazwisko Macieja Orzechowskiego zostanie umieszczone na pierwszym miejscu listy wyborczej PO w wyborach samorządowych do sejmiku województwa wielkopolskiego.
[wiecej]

Kto gra z Astrą, a kto Astrą?
Radni jednogłośnie przyznali klubowi Astra 46 tysięcy złotych. Na sesji spierano się, czyja to zasługa. Może więc warto pamiętać, że radni nie sięgnęli do własnych kieszeni, a do gminnej, wspólnej kasy!
[wiecej]

Moje rozstanie z zespołem Lombard
Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o...?
[wiecej]

Tancerze Show Dance znowu na podium
Na tegorocznym turnieju Karkonosze Open, który odbywał się w dniach 16 i 17 września w Jeleniej Górze Krotoszyn reprezentowały dwie pary.
[wiecej]

Krotoszyńskie radio internetowe nadaje!
Od miesiąca działa internetowa rozgłośnia Radio Krotoszyn. Pomysłodawcą i głównym realizatorem przedsięwzięcia jest 19-letni krotoszynianin Damian Wolniak. Stacja nadaje przez całą dobę. Głównie muzykę, ale w ramówce znajduje się także wieczorny serwis informacyjny.
[wiecej]

Do góry nogami - Pamiętnik znaleziony w Sejmie
Tata wrócił z pracy szalenie podekscytowany. Wujek Zenek odtworzył mu nagranie, zrobione dyktafonem pozostawionym w doniczce na oknie w wujkowej sypialni.
[wiecej]