Dziś: | Wydanie z 10 października 2006 Aktualny nr: 602

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
REKLAMA 
WYBORCZE FORUM RZECZY
Zapraszamy do dyskusji na temat zbliżających się wyborów samorządowych. Prosimy o opinie dotyczące startujących w nich ugrupowań, zawieranych lokalnie sojuszy, a także kandydatów na radnych, burmistrzów i wójtów. Taka publiczna debata ułatwi podjęcie decyzji, których odbiciem będą głosy w urnach wyborczych. Tematyczne forum dyskusyjne znajdą Państwo tutaj w każdym tygodniu, aż do dnia, w którym zacznie obowiązywać cisza wyborcza.
[wiecej]

To koniec zakładów Jagły?
Słynące kiedyś z dobrej marki krotoszyńskie zakłady mięsne praktycznie przestały istnieć. Czesław Jagła zwolnił wszystkich pracowników. Nie ma produkcji.
[wiecej]

Zwierzęta w brudzie i ciasnocie
W zarośniętym chaszczami gospodarstwie rolnym w Roszkach zastaliśmy przerażający widok. Kilka sztuk bydła stało w oborze na metrowej warstwie gnoju. Nawozu było tak dużo, że zwierzęta prawie dotykały głowami stropu. Były wychudzone i spragnione. O sprawie powiadomiliśmy powiatowego lekarza weterynarii.
[wiecej]

Masochizm i czarna parodia? - wraca temat Ceglarskiej
Specjalne posiedzenie w sprawie schroniska dla bezdomnych zwierząt zwołała w zeszłym tygodniu komisja społeczna krotoszyńskiej Rady Miejskiej.
[wiecej]

Kaufland - coś za coś
Rozmowy ze starostwem prowadziła firma Tal&Co Management z Wrocławia, choć nie jest tajemnicą, że działa na rzecz sieci supermarketów Kaufland. Jeszcze nie wystąpiła o pozwolenie na budowę, ale to kwestia krótkiego czasu, bo wszelkie kwestie komunikacyjne już uzgodniono.
[wiecej]

Ostry konflikt w Samoobronie
Zawrzało w krotoszyńskiej Samoobronie. Niepokorni członkowie partii Waldemar Faner, Zygmunt Mazur i Zdzisław Zaremba zostali zawieszeni. Powodem jest konflikt między nimi a przewodniczącym Marianem Włosikiem.
[wiecej]

Faner walczy o odzyskanie weksla
Waldemar Faner z Krotoszyna, w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych kandydat z list Samoobrony do Sejmu, domaga się zwrotu swojego weksla. Choć wysłał już w tej sprawie dwa pisma do warszawskiej centrali partii, nie dostał żadnej odpowiedzi.
[wiecej]

Gościli u kardynała Dziwisza
Delegacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Krotoszyna spotkała się z kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Biskup Krakowa poświęcił sztandar placówki, która nosi imię Jana Pawła II.
[wiecej]

Wąskotorówka wróci na szlak?
Czy uda się reaktywować kolejkę wąskotorową, która do początku lat 90. dojeżdżała do Sulmierzyc? Na taki pomysł wpadło Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Doliny Baryczy z Milicza.
[wiecej]

Jubileusz biblioteki, nagrody dla ludzi kultury
60-lecie Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej i inauguracja roku kulturalnego - te dwie uroczystości odbyły się w ostatni piątek.
[wiecej]

Prąd zabił ponad dwadzieścia krów
Ryk umierających krów, iskrzenie prętów ogrodzenia, do którego zwierzęta były przywiązane, paląca się słoma. Świadkami tego wszystkiego byli państwo Pankowie z Lutogniewa. W poniedziałek 2 października prąd poraził i zabił im dwadzieścia dwie sztuki bydła.
[wiecej]

Do góry nogami - W rządowym folwarku
Gdyby tak spytać szarych ludzi, jakie cechy rządzących cenią sobie najbardziej, to niewątpliwie w pierwszej trójce takich cech znalazłoby się rozeznanie w sytuacji panującej tu, na dole.
[wiecej]