Dziś: | Wydanie z 17 października 2006 Aktualny nr: 603

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych


 
WYBORCZE FORUM RZECZY
Zapraszamy do dyskusji na temat zbliżających się wyborów samorządowych. Prosimy o opinie dotyczące startujących w nich ugrupowań, zawieranych lokalnie sojuszy, a także kandydatów na radnych, burmistrzów i wójtów. Taka publiczna debata ułatwi podjęcie decyzji, których odbiciem będą głosy w urnach wyborczych. Tematyczne forum dyskusyjne znajdą Państwo tutaj w każdym tygodniu, aż do dnia, w którym zacznie obowiązywać cisza wyborcza.
[wiecej]

Kto zgwałcił siedemnastolatkę?
W nocy z 8 na 9 października zgwałcono 17-letnią mieszkankę Krotoszyna. Napastnik na razie pozostaje nieznany. Ofiara nie pamięta okoliczności zdarzenia.
[wiecej]

Pogotowie na zakupach? Owszem, ale całym zespołem
Zbulwersowana mieszkanka Koźmina poinformowała nas telefonicznie, że ratownicy z koźmińskiej podstacji pogotowia w godzinach pracy jeżdżą ambulansem na zakupy. – Nie pierwszy raz widziałam ich w takiej sytuacji – mówi.
[wiecej]

Olbrzymi postęp w szpitalu
Lokalne samorządy podsumowują swoją czteroletnią pracę. Zrobił to również powiat krotoszyński, z mocy prawa sprawujący pieczę nad ochroną zdrowia. W tej dziedzinie udało się dokonać imponująco wiele.
[wiecej]

Kto komu zdejmuje?
Wprawdzie Krotoszyn nie jest jeszce tak oplakatowany, jak inne miasta, na przykład Ostrów Wlkp., ale wyborcze podchody trwają.
[wiecej]

Strażnicy z uprzywilejowanym autem
Krotoszyńscy strażnicy miejscy używają uprzywilejowanego samochodu. Czy mają do tego prawo? – pyta mieszkaniec Krotoszyna. – Jestem zorientowany w tej sprawie. Wiem, że w innych miastach tacy funkcjonariusze nie mogą jeździć autem na sygnale.
[wiecej]

Zbudują windę w przychodni
Do budynku ośrodka zdrowia w Kobylinie jeszcze w tym roku zostanie dobudowana winda. 16 października Urząd Miejski w Kobylinie miał rozstrzygnąć przetarg na tę inwestycję.
[wiecej]

Miałbym się zachowywać jak koleś?
3 października zamieściliśmy artykuł Wyrzucony z SLD. Jego bohater Krzysztof Rost dostarczył nam pismo, w którym szerzej opisuje kontekst zdarzeń i własny punkt widzenia. Drukujemy je poniżej. Tytuł i śródtytuły pochodzą od redakcji.
[wiecej]

Z inicjatywy Rzeczy - Posprzątajmy z harcerzami stare, zaniedbane groby!
Tuż przed Dniem Zmarłych, w sobotę 28 października, harcerze jak zawsze będą sprzątać groby na cmentarzu komunalnym przy Raszkowskiej. W tym roku razem z redakcją proponują, by do tej akcji przyłączyli się inni mieszkańcy Krotoszyna.
[wiecej]

Pochodzenie jest sprawą wtórną
Rozmowa z Jarosławem Ratajczakiem, kandydatem Platformy Obywatelskiej na burmistrza Krotoszyna.
[wiecej]

Do góry nogami - Jak łatwo zapomnieć
Przed pamiętnymi wyborami do Sejmu w roku 1989 w całym kraju furorę zrobiły plakaty promujące kandydatów KO.
[wiecej]