Dziś: | Wydanie z 24 października 2006 Aktualny nr: 603

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych


REKLAMA 
WYBORCZE FORUM RZECZY
Zapraszamy do dyskusji na temat zbliżających się wyborów samorządowych. Prosimy o opinie dotyczące startujących w nich ugrupowań, zawieranych lokalnie sojuszy, a także kandydatów na radnych, burmistrzów i wójtów. Taka publiczna debata ułatwi podjęcie decyzji, których odbiciem będą głosy w urnach wyborczych. Tematyczne forum dyskusyjne znajdą Państwo tutaj w każdym tygodniu, aż do ciszy wyborczej. Wcześniejszych głosów prosimy szukać w poprzednich wydaniach internetowych naszej gazety (link - RZECZ WSTECZ).
[wiecej]

Piecyk zabił trzy osoby
Prawdopodobnie piecyk elektryczny był przyczyną pożaru w Pogorzałkach Wielkich (gm. Koźmin Wlkp.), w którym zginęły trzy osoby. Taką opinię wydał biegły powołany przez krotoszyńską prokuraturę.
[wiecej]

Bez ogrzewania w bloku Jagły
W zeszłym tygodniu przez pięć dni mieszkańcy bloku przy ul. Zacisze 1 w Krotoszynie nie mieli ogrzewania. To skutek zamknięcia głównej kotłowni w Zakładach Przetwórstwa Mięsnego Czesława Jagły, skąd ciepło było przesyłane do mieszkań.
[wiecej]

W Sulmierzycach nie będzie referendum

[wiecej]

Wybory samorządowe 2006 r. - Odchodzą wieloletni włodarze
Tegoroczne wybory samorządowe w powiecie krotoszyńskim na pewno przyniosą zmianę na fotelu burmistrza Kobylina, ponieważ Jan Waleński po 12 latach rządzenia gminą nie kandyduje. Tak samo jak Bożena Marcisz, która zrezygnowała z ubiegania się o stanowisko wójta Rozdrażewa po raz pierwszy od 16 lat. Na kolejną kadencję szykują się Julian Jokś w Krotoszynie, Irena Rękosiewicz w Sulmierzycach i Władysław Ulatowski w Zdunach.
[wiecej]

Milionowe inwestycje w Nutricii Krotoszyn
Dla zakładu Nutricia Krotoszyn (dawna Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska) 2005 rok był rekordowy pod względem produkcji, a w ciągu ostatnich czterech lat w zakładzie zaszły kolosalne zmiany. W tym czasie zainwestowano kilkanaście milionów złotych w modernizację. Na tym jednak nie koniec.
[wiecej]

Rolnicy zapłacą mniejsze kary za mleko
Nie 56, a około 39 groszy zapłacą producenci mleka za każdy nadprogramowy kilogram wyprodukowanego mleka. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że producenci bydła, którzy w tzw. roku kwotowym 2005/06 przekroczyli przyznane limity na wyprodukowanie mleka, zapłacą w sumie o ponad 100 mln zł mniejszą karę niż pierwotnie wyliczono.
[wiecej]

Mam pomysł, jak zmienić to miasto
Rozmowa ze Zbigniewem Brodziakiem z SLD – kolejnym, czwartym przedstawianym przez nas kandydatem na burmistrza Krotoszyna.
[wiecej]

Razem posprzątajmy opuszczone groby!
W najbliższą sobotę 28 października, a więc tuż przed Wszystkimi Świętymi, krotoszyńscy harcerze jak zawsze będą sprzątać groby na cmentarzu komunalnym. Redakcja i ZHP proponują, by do tej akcji przyłączyli się również inni mieszkańcy.
[wiecej]

Autobusy 1 Listopada
Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie informuje, że 1 listopada będą kursować autobusy linii J oraz jedynka i szóstka. Mają się zatrzymywać na wszystkich przystankach MZK. Znany jest czas odjazdu z przystanków początkowych.
[wiecej]

Odnajdą grób partyzantów?
Czy Bora i partyzanci z jego oddziału, zabici przez UB w 1946 roku, faktycznie spoczywają na gminnej działce przy ul. Rawickiej? Wszystko wyjaśni się niebawem. Sprawa nabrała już biegu urzędowego.
[wiecej]

Sędzia na murawie, mecz został przerwany!
Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zakończył się w ostatnią niedzielę mecz piłkarski kaliskiej klasy okręgowej pomiędzy CKS Zduny a Prosną Kalisz. Rozgrywane w Zdunach spotkanie zostało przerwane po tym, jak główny arbiter został przewrócony przez jednego z zawodników gospodarzy.
[wiecej]

Indiepop, czyli noc pełna dźwięków
W piątek odbył się festiwal Indiepop, czyli najnowszy twór naszych ludzi od kultury. Na scenie Rozchulantyny wystąpiły zespoły Plum, Graftmann, Let The Boy Decide, Blue Raincoat i nasz rodzimy Syntethic Underground Trio.
[wiecej]

Do góry nogami - Nie wystarczy być
Wzruszam się, widząc w jednym z lokalnych pism długą listę samorządowców, którzy nagle zaczęli wspierać nasze schronisko dla zwierząt.
[wiecej]