Dziś: | Wydanie z 31 października 2006 Aktualny nr: 605

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych
REKLAMA 
WYBORCZE FORUM RZECZY
Zapraszamy do dyskusji na temat zbliżających się wyborów samorządowych. Prosimy o opinie dotyczące startujących w nich ugrupowań, zawieranych lokalnie sojuszy, a także kandydatów na radnych, burmistrzów i wójtów. Taka publiczna debata ułatwi podjęcie decyzji, których odbiciem będą głosy w urnach wyborczych. Tematyczne forum dyskusyjne znajdą Państwo tutaj w każdym tygodniu, aż do dnia, w którym zacznie obowiązywać cisza wyborcza.
[wiecej]

Dziewczynka była o krok od śmierci
Jedenastoletnia Ania Serek z Grębowa (gm. Rozdrażew) przez dwa tygodnie walczyła o życie w poznańskiej klinice. 11 października na rozdrażewskim cmentarzu przygniotła ją dwustukilogramowa płyta nagrobna.
[wiecej]

Kierowco, uważaj przy cmentarzach!
W związku z dniem Wszystkich Świętych od minionego piątku do niedzieli 5 listopada w okolicach kilku cmentarzy na teranie naszego powiatu obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.
[wiecej]

50 tysięcy odprawy dla Waleńskiego
Odchodzący na emeryturę burmistrz Kobylina Jan Waleński otrzyma ponad 50 tysięcy odprawy emerytalnej.
[wiecej]

Czemu nie będzie referendum
Zdaniem wojewody wielkopolskiego wrześniowa uchwała Rady Miejskiej w Sulmierzycach w sprawie przeprowadzenia referendum na temat budowy w tym mieście zakładu zagospodarowania odpadów rażąco narusza prawo. Dlaczego? Bo budowa tego zakładu wykracza poza kompetencje miasta Sulmierzyce.
[wiecej]

Kogo obchodzi los mieszkańców bloku na Zaciszu?
Czesław Jagła, właściciel bloku mieszkalnego na ul. Zacisze 1, zwrócił się do krotoszyńskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej o przejęcie w administrowanie tego budynku. Komunalka odmówiła.
[wiecej]

Eleganccy oszuści z niezłym bajerem
Brak ostrożności i ufność wobec nieznajomych spowodowały, że właścicielka krotoszyńskiego zakładu krawieckiego straciła w ubiegły wtorek tysiąc złotych.
[wiecej]

Wszystko miało pozostać między nami...
Z przykrością zapoznaliśmy się z treścią listu Pawła Świcy.
[wiecej]

Nie składam się z samych zalet
Rozmowa z Mariuszem Urbaniakiem, piątym z przedstawianych przez nas, a zarazem ostatnim kandydatem na burmistrza Krotoszyna
[wiecej]

Osiedle przesłuchiwało kandydatów
24 października w świetlicy Zespołu Szkół nr 3 odbyło się spotkanie z kandydatami na radnych zamieszkałymi na terenie Osiedla nr 7 w Krotoszynie. Potencjalni samorządowcy mieli okazję zaprezentować swoje pomysły i odpowiedzieć na pytania mieszkańców.
[wiecej]

Do góry nogami - Weekend po polsku
Nie wiem, jakim cudem Polacy mają na Zachodzie opinię ludzi pracowitych.
[wiecej]