Dziś: | Wydanie z 7 listopada 2006 Aktualny nr: 606

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych


REKLAMA 
WYBORCZE FORUM RZECZY
Zapraszamy do dyskusji na temat zbliżających się wyborów samorządowych. Prosimy o opinie dotyczące startujących w nich ugrupowań, zawieranych lokalnie sojuszy, a także kandydatów na radnych, burmistrzów i wójtów. Taka publiczna debata ułatwi podjęcie decyzji, których odbiciem będą głosy w urnach wyborczych. Tematyczne forum dyskusyjne znajdą Państwo tutaj w każdym tygodniu, aż do dnia, w którym zacznie obowiązywać cisza wyborcza.
[wiecej]

Sygnalizacji nie będzie, ale radar – tak
Na początku sierpnia ponad 30 mieszkańców ulicy Sikorskiego w Cieszkowie wystosowało do wójta Ignacego Miecznikowskiego list, domagając się od włodarza gminy zdecydowanych działań zwiększających bezpieczeństwo na ulicy, przez którą przebiega trasa krajowa nr 15.
[wiecej]

Chciałabym obecnemu premierowi pokazać Krotoszyn
Rozmowa z Agnieszką Glapiak, dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu, krotoszynianką z pochodzenia
[wiecej]

Rzecz Krotoszyńska u premiera - Szare koperty pełne problemów
Kto znał premiera Kaczyńskiego wyłącznie z telewizyjnych relacji, zobaczył jego odmienne, łagodne oblicze, ale i utwierdził się w przekonaniu, że ogromna jest determinacja tego rządu, aby zmieść z polskiej ziemi patologiczne układy.
[wiecej]

Zrujnowali stary, zabytkowy browar!
Wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość, co dało się sprzedać, dosłownie wyszarpnięto z murów dawnego browaru. Nie bacząąc na nic, wykuwając w ścianach ogromne dziury, zrywając dachy. W ten sposób zdewastowano także najstarszy, zabytkowy budynek przy ul. Słodowej, podlegający ochronie konserwatorskiej.
[wiecej]

Dzierżanowska pętla poprawi bezpieczeństwo
Przystanek autobusowy w Dzierżanowie zmienił lokalizację. Znajduje się teraz bliżej trasy łączącej wieś z krajówką. Najważniejsze jednak, że autobus dojeżdża do niego po specjalnie przygotowanej pętli, która poprawiła bezpieczeństwo pasażerów.
[wiecej]

Turcy chcą zainwestować w Krotoszynie i w Koźminie
Bardzo owocna w skutkach może się okazać ubiegłotygodniowa wizyta delegacji z Krotoszyna i Koźmina w dwóch tureckich miastach.
[wiecej]

Superaparat dla naszego szpitala – Wielka Korona Himalajów zdobyta!
Krotoszyński SPZOZ wzbogacił się o nowoczesny aparat rentgenowski z systemem ucyfrowienia obrazu. Jego fundatorem jest samorząd miasta i gminy Krotoszyn, który przeznaczył na ten cel milion złotych. W piątek w szpitalu powiatowym odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu.
[wiecej]

Sparta Miejska Górka – Astra Krotoszyn 3:0 (3:0) - Przegrali przez... buty i koszulki?
W ostatnią niedzielę piłkarze Astry znów przegrali. Tym razem na wyjeździe ze Spartą, dla której wszystkie trzy bramki na przestrzeni zaledwie 20 minut strzelił Jakub Smektała.
[wiecej]

Trzecie podejście Orzechowskiego
Krotoszyn stoi przed dużą szansą wprowadzenia do sejmiku swojego człowieka.
[wiecej]

Znam swoją wartość i wiem, co potrafię na bębnach
Wywiad z Pawłem Świca, perkusistą z Krotoszyna, który niedawno rozstał się z zespołem Lombard.
[wiecej]

Do góry nogami - Polityk czy kobieta
Może i jestem seksistą oraz szowinistyczną męską świnią – ale cieszę się, że tak niewiele widzę pań w kampanii przedwyborczej.
[wiecej]