Dziś: | Wydanie z 14 listopada 2006 Aktualny nr: 607

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Drodzy Internauci, w związku z awarią łącza internetowego do lektury najnowszego wydania na naszej stronie zaprosimy jutro.
REKLAMA

 
WYBORCZE FORUM RZECZY
Zapraszamy do dyskusji na temat minionych wyborów samorządowych, a także przygotowań do drugiej tury w gminach, w których rozstrzygnie ona o tym, kto obejmie funkcję burmistrza. Taka publiczna debata ułatwi podjęcie decyzji, których odbiciem będą głosy w urnach wyborczych. Tematyczne forum dyskusyjne zamkniemy w momencie rozpoczęcia ciszy wyborczej.
[wiecej]

Burmistrzowie i wójt
Już wiemy, kto rozegrał na swoją korzyść batalię wyborczą o najwyższe urzędy miejskie i wiejskie. W Krotoszynie wygrał Julian Jokś (ok. 44% głosów), drugi był Jarosław Ratajczak (ok. 20%). Tylko Maciej Bratborski w Koźminie i Mariusz Dymarski w Rozdrażewie wygrali w pierwszej turze. W Kobylinie zwyciężył Bernard Jasiński (47%), w Sulmierzycach Idzi Kalinowski (Irena Rękosiewicz była druga), a w Zdunach Władysław Ulatowski.
[wiecej]

Kogo wybraliśmy?
W niedzielnych wyborach samorządowych mieszkańcy powiatu wybierali również radnych. W Krotoszynie zwyciężyło Samorządowe Porozumienie Ludowe, w Kobylinie i Koźminie – Samorządowa Inicjatywa Obywatelska.
[wiecej]

Ludowcy i SIO wygrali w powiecie
W Radzie Powiatu Krotoszyńskiego znaleźli się przedstawiciele pięciu ugrupowań: SIO, SPL, PO, PiS oraz komitetu wyborczego Lewica i Demokraci.
[wiecej]

Kandydat skreślony z listy, bo ukrył, że był karany
W piątek po Krotoszynie rozeszła się wieść, że kandydat Samorządowego Forum Gospodarczego do Rady Miejskiej zrezygnował ze starań o mandat. Faktycznie – przestał być kandydatem, ale nie z własnej woli, a na mocy uchwały gminnej komisji wyborczej, która zgodnie z prawem musiała podjąć taką decyzję. Hieronim Robakowski ukrył bowiem fakt, że został skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego.
[wiecej]

Moje dziecko pobito dwa razy! - Przewrażliwiona matka czy zła szkoła?
W ciągu kilkunastu dni mój syn Mateusz został dwukrotnie pobity – mówi Maria Ptaszyńska, mieszkanka Borzęciczek. Do pierwszego incydentu doszło w murach tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie Mateusz uczęszcza do czwartej klasy. Do drugiego tuż poza nimi, po zajęciach lekcyjnych. – Przecież tak nie może być, aby w placówce oświatowej dochodziło do takich ekscesów – dodaje zatroskana matka.
[wiecej]

Tylko klientów żal...
W minioną środę przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych pożegnali Czesława Płócienniczaka, krotoszyńskiego szewca, który niedawno przeszedł na zasłużoną emeryturę. Swój warsztat prowadził przez 43 lata.
[wiecej]

Z przepustką do sklepów w Teominie
Kto chce zrobić zakupy w sklepach mieszczących się na terenie krotoszyńskiej Teominy, dostaje w portierni przepustkę i podaje nazwisko. Tak jest od kilku tygodni, wcześniej problemu nie było. Dyrektor zakładu tłumaczy, że to normalne, bo do każdej firmy wchodzi się z przepustką.
[wiecej]

Którą stroną jezdni jechał oskarżony?
W pierwszy poniedziałek listopada w krotoszyńskim Sądzie Rejonowym odbyła się trzecia rozprawa Jarosława M., 30-letniego mieszkańca Orli. Ze względu na sprzeczne opinie biegłych sąd postanowił powołać nowy zespół rzeczoznawców.
[wiecej]

Mocni mają prawo głosu
Od kwietnia bieżącego roku krotoszyński Zajazd pod Szyszkami wchodzi w skład sieci hoteli Land-gut-Hotels.
[wiecej]


[wiecej]