Dziś: | Wydanie z 21 listopada 2006 Aktualny nr: 608

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
WYBORCZE FORUM RZECZY
Zapraszamy do dyskusji na temat minionych wyborów samorządowych, a także przygotowań do drugiej tury w gminach, w których rozstrzygnie ona o tym, kto obejmie funkcję burmistrza. Taka publiczna debata ułatwi podjęcie decyzji, których odbiciem będą głosy w urnach wyborczych. Tematyczne forum dyskusyjne zamkniemy w momencie rozpoczęcia ciszy wyborczej.
[wiecej]

W areszcie za czyn lubieżny wymuszony na koledze
Dwaj wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Koźminie – szesnasto- i siedemnastolatek, przebywają od piątku w areszcie. Trafili tam na wniosek prokuratora, który skierował do Sądu Rejonowego wnioski o zastosowanie wobec nich tego środka zapobiegawczego w związku z wymuszonym siłą czynem lubieżnym na koledze.
[wiecej]

Potrącony pieszy zmarł w szpitalu
13 listopada doszło w Krotoszynie do tragicznego wypadku.
[wiecej]

Wolontariusze mają siedzibę!
15 listopada przy ul. Zdunowskiej 12 w Krotoszynie odbyło się uroczyste otwarcie siedziby Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej.
[wiecej]

Idzi Kalinowski pozwany przez Irenę Rękosiewicz
Irena Rękosiewicz i Idzi Kalinowski, którzy powalczą w drugiej turze wyborów o stanowisko burmistrza Sulmierzyc, spotkali się w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. Rękosiewicz złożyła pozew przeciw Kalinowskiemu za nieprawdziwe informacje, które głosił publicznie na jej temat. Rozprawa odbyła się w tzw. trybie wyborczym.
[wiecej]

Kobierzanka przewodniczącą Rady Miejskiej?
Samorządowe Porozumienie Ludowe i Samorządowa Inicjatywa Obywatelska podpisały wstępną umowę koalicyjną na szczeblu powiatu i gminy Krotoszyn. Oznacza to utrzymanie dotychczasowego układu rządów.
[wiecej]

Orzechowski najlepszy w okręgu, piąty w województwie!
Debiutant z Krotoszyna, Maciej Orzechowski, zebrał w swoim okręgu największą liczbę głosów w wyborach do sejmiku województwa, aż 16 tys. 568, wygrywając w trudnym dla nas okręgu leszczyńskim!
[wiecej]

Spotykając Jezusa – spotykasz judaizm
Blisko 50 zdjęć z Ziemi Świętej autorstwa poznanianki Danuty Witkowskiej znalazło się na wystawie fotograficznej Panie, przyszliśmy!, prezentowanej do 23 listopada na parterze Muzeum Regionalnego im. H. Ławniczaka w Krotoszynie. Otwarto ją 14 listopada.
[wiecej]

Biały Orzeł Koźmin – Korona Piaski 4:1 (1:0) - Orły gromią!
Sensacyjne zwycięstwo odnieśli w niedzielę piłkarze Białego Orła. Rozgromili u siebie zdecydowanego do tej pory lidera Koronę Piaski. Stało się tak dzięki trzem bramkom zdobytych w końcówce meczu przez Marcina Kaczmarka.
[wiecej]

Sześciu panów a’capella z niespodzianką
18 listopada w kinie Przedwiośnie w Krotoszynie wystąpił znany w Polsce i Europie zespół śpiewaków a cappella Affabre Concinui.
[wiecej]

Do góry nogami - Czterogłowy smog
Wybraliśmy nowe rady...

[wiecej]