Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Mamy komplet włodarzy
Bernard Jasiński w Kobylinie, Julian Jokś w Krotoszynie, Idzi Kalinowski w Sulmierzycach i Władysław Ulatowski w Zdunach – na te osoby postawili mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego w drugiej turze wyborów.
[wiecej]

Nowy burmistrz musi przeprosić Irenę Rękosiewicz
Idzi Kalinowski musi przeprosić Irenę Rękosiewicz za kłamstwa, których dopuścił się w trakcie kampanii przed wyborami burmistrza Sulmierzyc. Postanowienie Sądu Okręgowego w Kaliszu nakazujące publikację sprostowania i przeprosin utrzymał w mocy łódzki Sąd Apelacyjny.
[wiecej]

Szczotka nie miał konkurenta i został przewodniczącym Rady
Stanisław Szczotka został ponownie wybrany przewodniczącym Rady Powiatu Krotoszyńskiego. Był jedynym kandydatem do objęcia tej funkcji.
[wiecej]

Witaj, nowa Rado!
Odmieniona po wyborach Rada Miejska Krotoszyna spotkała się w poniedziałek na pierwszej w tej kadencji sesji.
[wiecej]

Parcelki zaśmiecają Wróżewy?
Stary tapczan, wiaderko wypełnione śmieciami, plastikowe butelki – na takie znaleziska natrafił Jan Drygas z Wróżew. Nie pierwszy raz ktoś zaśmiecił jego ziemię.
[wiecej]

Gimnazjalista nie może się bać
Czy sygnał z anonimowego listu może pokazywać prawdę? Czy rzeczywiście przypadki agresji w gimnazjach nie wychodzą na jaw, bo uczniowie boją się zemsty kolegów? Jak zminimalizować zagrożenie? Jak reagować na akty przemocy?
[wiecej]

Dla Baszkowa totem pokoju w prezencie od Niemców
11 listopada Szkoła Podstawowa w Baszkowie obchodziła jubileusz dziesięciolecia współpracy z niemieckim Kinder und Jugenddorf Klinge. Goście z Badenii i Wittenbergii przywieźli niecodzienny prezent – totem pokoju, który stoi teraz przed wejściem do placówki.
[wiecej]

Dobrze szyjące przyjadą z Ukrainy?
Kilkunastoprocentowe bezrobocie, liczne oczekujące na pracę kobiety, także szwaczki. Skąd wobec tego pomysł dyrektora Teominy, aby zatrudnić Ukrainki i Białorusinki?
[wiecej]

Wróg klasowy na kolanach w kopalni
25 lutego 1950 roku zostałem wcielony do 8 batalionu pracy jednostki wojskowej przez WKR Jarocin.
[wiecej]

Drzewko Wierzowieckich zajmuje pół ściany
Zaczęli jak Pan Bóg przykazał. Od Mszy św. w koźmińskim kościele. Potem wielką, 280-osobową gromadą pojechali do zajazdu U Maćka. Wielki klan Wierzowieckich. Potomkowie Marianny i Stanisława.
[wiecej]

Do góry nogami - Tragedia pomyłek
Tak się jakoś dziwnie zdarza, że wspaniałe rzeczy mogą powstawać wskutek zwyczajnych pomyłek.
[wiecej]