Dziś: | Wydanie z 5 grudnia 2006 Aktualny nr: 610

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!

Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Tragiczna śmierć szkolnego woźnego
47-letni woźny zmarł w piątek rano na terenie Szkoły Podstawowej w Zdunach. Prawdopodobnie uległ nieszczęśliwemu wypadkowi spadając z komina na ziemię.
[wiecej]

Fatalna pogoda przyczyną tragedii?
27 listopada nieopodal Wałkowa (gmina Koźmin) doszło do tragedii. W wyniku zderzenia samochodu osobowego ze szkolnym autokarem śmierć poniosła jedna osoba.

[wiecej]

Ocalony z katastrofy w Katowicach walczy o odszkodowanie
Krotoszyński weterynarz, który cudem ocalał z zeszłorocznej katastrofy w Katowicach, poprzez kancelarię prawniczą domaga się zadośćuczynienia za poniesione straty zdrowotne i materialne.

[wiecej]

Nie chcemy do Kalisza
Czy radni, starosta, burmistrzowie i wójt zadbają wreszcie o bardzo ważny interes mieszkańców powiatu i oficjalnie zaprotestują przeciwko włączeniu go do województwa środkowopolskiego ze stolicą w Kaliszu?
[wiecej]

Niesłusznie ukarano mnie mandatem!
Mieszkaniec Krotoszyna otrzymał niedawno z Urzędu Miejskiego upomnienie wzywające go do wpłaty 58,80 zł. W dokumencie zaznaczono, że finansowa kara jest skutkiem niedokonania opłaty dodatkowej za parkowanie pojazdu w strefie płatnego parkowania. Krotoszynianin uważa się za ofiarę pomyłki lub złośliwości.
[wiecej]

Kostka czeka, a chodnika wciąż nie ma
Co znaczy słowo starostwa? W sprawie chodnika na ulicy Bolewskiego nie znaczy nic. W każdym razie do tej pory nic nie znaczyło.
[wiecej]

Krotoszyn jest spoko!

[wiecej]

Artysta z Krotoszyna w paryskim Montmartre
99-letni dziś Władysław Cegła mieszka w Bretanii. Pochodzi z Krotoszyna, skąd wyemigrował dziesięć lat przed wybuchem II wojny światowej.


[wiecej]

Gorzki smak klęski
Rzut oka na okładkę wydania specjalnego Informacji Samorządowych z października br. Pierwsze zdjęcie ustępującego samorządu. Trzy rzędy wyprostowanych dżentelmenów i cztery panie. 21 postaci, z których – jak się później okazało – czternaście na zawsze pożegnało się z Radą Miejską.

[wiecej]

Liga siatkówki – zbliża się koniec rundy
Krotoszyńska Liga Siatkówki cały czas gra. Wszystkie mecze mają swoją historię, nie zdarzają się nudne pojedynki, bo drużyny wykazują duże zaangażowanie, ambicję i wolę walki. Kibiców zapraszamy do oglądania spotkań - wstęp wolny!


[wiecej]

Filipiński boks zagościł u nas
26 listopada w Krotoszynie odbyły się ogólnopolskie warsztaty sparingowe w estokadzie, czyli boksie filipińskim. Uczestniczyło w nich kilkadziesiąt osób, w tym sześciu krotoszynian.
[wiecej]