Dziś: | Wydanie z 12 grudnia 2006 Aktualny nr: 611

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
KRZEPIĄCE WYDARZENIA ROKU
Zapraszamy do dyskusji podsumowującej kończący się rok. Jaki był w naszych miastach i gminach? Które zjawiska czy wydarzenia uważają Państwo za najbardziej krzepiące?
[wiecej]

Rodzice pogryzionej dziewczynki domagają się odszkodowania
Rodzice sześcioletniej Samanty z Dąbrowy, której pies rozszarpał lewą część twarzy, po wyroku uniewinniającym właścicieli czworonoga złożyli apelację w sądzie. Chcą od nich zadośćuczynienia finansowego na leczenie dziewczynki. – Czujemy się współodpowiedzialni za to, co się stało. Nie znamy jednak oczekiwań tej rodziny, bo nie rozmawiają z nami – tłumaczy żona właściciela psa.
[wiecej]

PKP – więcej połączeń od 10 grudnia
10 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Zdaniem kolejarzy korzystniejszy dla pasażerów, bo uruchomiono kilka nowych połączeń.
[wiecej]

Parcelki skanalizowane, teraz czas na drogi!
Jedno z najstarszych krotoszyńskich osiedli domków jednorodzinnych – Parcelki, doczekało się kanalizacji. Wydano na nią 13,5 mln zł, z czego aż 8,5 mln gmina pozyskała z funduszy Unii Europejskiej.
[wiecej]

Pedagogiczna reaktywacja
W czwartek w galerii Refektarz uroczyście zainaugurowano kształcenie młodzieży w III Liceum Ogólnoksztalcącym o profilu pedagogiczno-humanistycznym. Patronuje mu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.
[wiecej]

Czy podwyższą podatek od nieruchomości?
W przyszłym roku podatek od nieruchomości w Krotoszynie i podatek rolny w gminie mogą wzrosnąć o 10 procent. Propozycję burmistrza Juliana Joksia na czwartkowej sesji Rady Miejskiej przedyskutują radni.
[wiecej]

Kto zajmie dyrektorskie stołki?
Czy po kilku latach od poprzednich konkursów na szefów ważnych instytucji gminnych na stanowiskach pozostaną te same osoby? Wiele zależy od tego, jak komisje konkursowe ocenią koncepcje prowadzenia placówek przedstawione przez kandydatów. Na pewno dojdzie do zmiany w biliotece, której dyrektorka odchodzi na emeryturę.
[wiecej]

W powiecie karty rozdane
Starostą Leszek Kulka, jego zastępcą Krzysztof Kaczmarek, czyli po staremu. Tylko w zarządzie powiatu są nowe osoby – panie Sławomira Fedorowicz i Renata Rzekiecka. Na kolejną kadencję członkiem zarządu został Janusz Baszczyński.
[wiecej]

Z Hannoveru dla krotoszynian
Trzej Niemcy z hannoverskiego stowarzyszenia wspierającego służbę zdrowia przywieźli w weekend do Krotoszyna sprzęt rehabilitacyjny dla darmowej wypożyczalni.
[wiecej]

Tu wychodzą na prostą
Mimo bardzo młodego wieku mają za sobą czyny przestępcze. Ośrodek w Koźminie to miejsce, które daje im szansę. Większość z wychowanków placówki dobrze ją wykorzystuje.
[wiecej]

Metal wspiął się na fotel lidera
Dzięki wygranej 3:0 z AT drużyna Metalu została samodzielnym liderem Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki. Pierwsze spotkanie w sezonie przegrał zespół BM-EKO, który musiał uznać wyższość Hardbitu.
[wiecej]

Do góry nogami - Biję się w piersi
Parę tygodni temu ośmieliłem się napisać, że kobiety pasują do polityki mniej więcej tak, jak pięść do nosa.
[wiecej]