Dziś: | Wydanie z 19 grudnia 2006 Aktualny nr: 612/613

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA

 
KRZEPIĄCE WYDARZENIA ROKU
Zapraszamy do dyskusji podsumowującej kończący się rok. Jaki był w naszych miastach i gminach? Które zjawiska czy wydarzenia uważają Państwo za najbardziej krzepiące?
[wiecej]

Rozstrzygamy konkursy świąteczne - KTO ZASIĄDZIE PRZY NOWYM STOLE?
Na nasz konkurs Spotkajmy się przy stole nadeszło 300 kompletów kuponów.
[wiecej]

Niezapomniane Wigilie naszych Czytelników
Przed uczestnikami świątecznego konkursu postawiliśmy zadanie. Poprosiliśmy, aby pokrótce opisali swoją najpiękniejszą, niezapomnianą Wigilię. Przyszło mnóstwo tekstów, a wszystkie ciekawe, wzruszające. Zwycięzcę wyłoniliśmy drogą losowania, ale jak tu wybierać opisy do publikacji? Postanowiliśmy więc wziąć do rąk przypadkową część przesyłek i przepisać Państwa historie (z zachowaniem anonimowości).
[wiecej]

Wigilia dla wszystkich!
Już po raz piąty Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej przygotowuje największą w Krotoszynie Wigilię.
[wiecej]

Z ostatniej chwili - Szuniewicz pozostaje, biblioteką pokieruje Ewa Bukowska
Wiadomo już, że dyrektorem Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury pozostanie Wojciech Szuniewicz.
[wiecej]

Z wózkami wstęp wzbroniony!
Jesteś rodzicem, który zabrał dziecko w wózku na spacer? Jesteś niepełnosprawnym poruszającym się na wózku inwalidzkim? Zapamiętaj: nie wszystkie chodniki w Koźminie zostały stworzone dla Ciebie!
[wiecej]

Radni walczyli o niższe podatki lokalne
Długie i gorące były targi o przyszłoroczne podatki lokalne w gminie Krotoszyn. Po pięciu godzinach radni i burmistrz wypracowali kompromis – większość podatków oprócz rolnego i od posiadania psa wzrośnie o 5 procent.
[wiecej]

Wybudowali przejście do kościoła na Starym Krotoszynie
Kosztem 350 tysięcy złotych gmina wybudowała przejście dla pieszych od ul. Klemczaka do ul. Wiejskiej w Krotoszynie. Trakt biegnie wprost do kościoła pw. św. Marii Magdaleny.
[wiecej]

Stronnicze obrady powiatowej rady
Sesje Rady Powiatu Krotoszyńskiego zawsze słynęły z wyjątkowego tempa. Nie inaczej będzie zapewne i w bieżącej kadencji. Ostatnio Rada spotkała się na sesji we wtorek. Posiedzenie trwało tylko 45 minut.
[wiecej]

Gospodarz, muzykant, żołnierz, społecznik – sto lat dla stulatka!
Pięcioro dzieci, dwanaścioro wnucząt, trzynaścioro prawnucząt i jeden praprawnuczek – tak dużą liczbą potomków może poszczycić się pan Sylwester Marcinek z Grębowa. Nic dziwnego, w minioną środę obchodził setne urodziny!
[wiecej]

Może dziś potrafiłbym więcej usłyszeć...
Liceum było dla mnie wszystkim. To nie tylko było okno na świat, to był Świat!
[wiecej]

Od nieszczęśliwego wypadku do komitetu paraolimpijskiego
Koźminianin Albin Batycki, niepełnosprawny koźmiński tenisista ziemny, został członkiem zarządu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Decyzja zapadła w miniony wtorek na walnym zebraniu komitetu w Warszawie. Gdyby nie wypadek sprzed 23 lat, czy jego losy potoczyłyby się inaczej?
[wiecej]

Dla dobrych ludzi Wigilia jest codziennie...
Dobrzy ludzie potrafią dzielić się sercem jak opłatkiem. Udowodnili to mieszkańcy naszego powiatu, licznie przybywając w piątek do krotoszyńskiego kina na charytatywny koncert Andrzeja Cierniewskiego.
[wiecej]