Dziś: | Wydanie z 2 stycznia 2007 Aktualny nr: 613

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
KRZEPIĄCE WYDARZENIA ROKU
Zapraszamy do dyskusji podsumowującej kończący się rok. Jaki był w naszych miastach i gminach? Które zjawiska czy wydarzenia uważają Państwo za najbardziej krzepiące?
[wiecej]

Lokalne skandale roku 2006

[wiecej]

Zarobki starosty? - Ponad 10 tysięcy złotych brutto!
Radni Rady Powiatu Krotoszyńskiego ustalili wynagrodzenie starosty. Dzięki temu, że Leszkowi Kulce zagwarantowano maksymalne stawki, będzie on teraz zarabiał miesięcznie 10 tys. 666 zł brutto.
[wiecej]

Nareszcie nie dla Środkowopolskiego!
W tej sprawie stoczyliśmy prawdziwą batalię.
[wiecej]

Nie zaginął, lecz pojechał w odwiedziny do ojca
Michał Mielrzyński, 51-letni pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie, który zaginął 17 grudnia, odnalazł się. Jak się okazało, przez pięć dni przebywał u swojego ojca w Płocku.
[wiecej]

Betonowa nawierzchnia z bardzo wysokim krawężnikiem
Mieszkańcy krotoszyńskich ulic Reymonta i Reja wreszcie doczekali się drogi z twardą nawierzchnią. Niektórzy czekali na nią 20 lat. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z ostatecznego efektu.
[wiecej]

Melodyjny rock pędzący do przodu...
Grają ciężkiego, a zarazem melodyjnego rocka. Pierwszą próbę w obecnym składzie mieli we wrześniu 2006 roku. Nagrali już demo, które wysyłają wszędzie, gdzie to możliwe. Mowa o Niezależnej Grupie Muzycznej Independent Group z Krotoszyna.
[wiecej]

Gmina poszukuje grobu Bory z AK i jego partyzantów
Od zeszłego tygodnia Urząd Miejski prowadzi prace na gminnej działce przy ul. Rawickiej, gdzie w 1946 roku pracownicy Urzędu Bezpieczeństwa najprawdopodobniej pochowali siedmiu partyzantów z AK.
[wiecej]

Znak drogowy, który dezinformuje
W Krotoszynie na ulicy Robotniczej, przed skrzyżowaniem z Promienistą, stoi znak, który informuje kierowców o tym, że znajdują się na drodze z pierwszeństwem ruchu. Zmotoryzowani mogą jednak mieć kłopot z odczytaniem tej informacji.
[wiecej]