Dziś: | Wydanie z 9 stycznia 2007 Aktualny nr: 614

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Co ma limuzyna do rowerów?
Komendant straży miejskiej w Krotoszynie twierdzi, że kupione w 2005 roku za ponad 3 tys. zł rowery są przez strażników używane do patrolowania miasta, ale nie potrafi tego udowodnić. Zgoła odmiennego zdania są nasi Czytelnicy.
[wiecej]

Nowaczyk szefem ośrodka sportu tylko na dwa lata
Podległymi gminie placówkami przez pięć lat pokierują dotychczasowi dyrektorzy, jednak szef ośrodka sportu dostał kontrakt tylko na okres dwuletni.
[wiecej]

Dramat na sali porodowej - Rodzice oskarżają lekarza
Kilkudniowa Patrycja Szymczak, które przyszła na świat w krotoszyńskim szpitalu 28 grudnia, walczy o życie na oddziale intensywnej terapii w Kaliszu. Rodzice i najbliższa rodzina zarzucają lekarzowi dyżurnemu narażenie dziecka na utratę życia.
[wiecej]

Policja odmówiła pomiaru alkometrem
Mieszkaniec Krotoszyna chciał w Komendzie Powiatowej Policji sprawdzić zawartość alkoholu w swoim organizmie. Poprzedniego dnia wypił kilka piw, a nagle musiał wyruszyć samochodem w trasę. Poprosił o sprawdzenie, czy całkowicie wytrzeźwiał.
[wiecej]

Po paszport już nie do starostwa
Od 2 stycznia nie można składać wniosków o wydanie paszportu w starostwie krotoszyńskim o czym nie wszyscy mieszkańcy jeszcze wiedzą. Dokumenty te sš przyjmowane w pięciu innych placówkach z terenu województwa wielkopolskiego.
[wiecej]

Wójt nie ma zastępcy i... nie ma czasu
Mariusz Dymarski, wójt rozdrażewskiej gminy, nie zamierza na razie powoływać swojego zastępcy – być może z owej funkcji urząd zrezygnuje na zawsze. Cóż, na razie nowy system zarządzania nie działa zbyt dobrze. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze.
[wiecej]

Nie zniechęcajmy wolontariuszy!
Po jednej stronie serce, po drugiej rozum. Po jednej absolutnie bezinteresowna pomoc bliźnim, po drugiej programy i fundusze unijne, na których można sporo zarobić. Jak to pogodzić w jednym budynku, nie podcinając skrzydeł kilkusetoosobowej już rzeszy wolontariuszy i nie ograniczając przedsiębiorczości innych osób?
[wiecej]

Faner odzyskał weksel z Samoobrony
Po dwunastu miesiącach starań Waldemar Faner z Krotoszyna dostał z powrotem weksel, który podpisał przed wyborami parlamentarnymi.
[wiecej]

Rzecz poleca - Wojenny dramat krotoszynianina
Jakim cudem jeszcze żyję? – pyta w tytule swej książce krotoszyński pediatra Bogdan Kolasiński.
[wiecej]

To było dobre i krzepiące w 2006 roku
Sprawcom tych, jak i wielu, wielu innych – nieprzywołanych tutaj – zjawisk i zdarzeń serdecznie gratulujemy. To dzięki Wam świat pięknieje i z dnia na dzień staje się lepszy!
[wiecej]

Hardbit bije lidera, Biadki wreszcie wygrywają
W niedzielnym meczu Hardbit, wicelider rozgrywek Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki, pokonał 3:2 najlepszy do tej pory Metal.
[wiecej]

Do góry nogami - Teoria świstkowa
Miałem nadzieję, że po trzytygodniowej przerwie znajdę jakiś pogodny temat.
[wiecej]