Dziś: | Wydanie z 16 stycznia 2007 Aktualny nr: 615

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Wreszcie specjalna strefa przy Ostrowskiej
14 hektarów gminnej ziemi przy ul. Ostrowskiej w Krotoszynie włączono 3 stycznia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tego dnia weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów. Co ważne, ze strefowych dobrodziejstw będą mogły skorzystać niewielkie firmy.
[wiecej]

Poszukują zabójcy koźminianki
Prowadzone od kilku miesięcy śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci 74-letniej mieszkanki Koźmina wykazało, iż kobiecie ktoś pomógł umrzeć.
[wiecej]

Majątek radnych
Samorządowcy, którzy na czas nie złożyli oświadczeń majątkowych, stracą mandaty – przewiduje znowelizowana ordynacja wyborcza. W powiecie krotoszyńskim nie było spóźnialskich, więc wszyscy radni raczej mogą spać spokojnie.
[wiecej]

Krotoszyński sztab zebrał 22 tysiące
XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W Krotoszynie i okolicznych miejscowościach (Benice, Orpiszew, Zduny) zebrano razem ok. 22 tys. zł. To kwota nieoficjalna, pieniędzy będzie więcej.
[wiecej]

Bez zezwolenia posiadał broń
W miniony wtorek krotoszyńscy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Osuszy. Nie dość, że posiadał broń bez zezwolenia, to groził sąsiadowi pozbawieniem życia.
[wiecej]

Ukarana grzywną za niehumanitarne traktowanie swojego psa
Niedawno krotoszyński Sąd Rejonowy skazał 40-letnią mieszkankę Sulmierzyc na tysiąc złotych grzywny w zawieszeniu za złamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt.
[wiecej]

Nowy Urząd Skarbowy
W lutym lub w marcu nastąpi przeprowadzka krotoszyńskiego Urzędu Skarbowego.
[wiecej]

Nadanie imienia Zespołowi Szkół w Chwaliszewie - Patron trafiający do serc
Nie tylko nadajemy naszej szkole jego imię, my chcemy żyć jego ideałami, chcemy z niego brać przykład – zapewniali podczas środowych uroczystosci uczniowie chwaliszewskiego Zespołu Szkół.
[wiecej]

Śledztwo w sprawie plutonowego zawieszono
Kilka tygodni temu opublikowaliśmy tekst o tablicy poświęconej plutonowemu Józefowi Staniulanowi, która znajduje się na budynku przedszkola w Cieszkowie. Staniulan zginął tam w marcu 1945 r., zastrzelił go sowiecki oficer.
[wiecej]

Do góry nogami - Wyrzut sumienia
Trudno powiedzieć, kim jest Jerzy Owsiak. Brak zgodności nie tylko wśród osób oceniających go, ale nawet próbujących jedynie opisać.

[wiecej]