Dziś: | Wydanie z 30 stycznia 2007 Aktualny nr: 617

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Krotoszyn gminą wiatraków?
Czy gmina Krotoszyn stanie się jak przed wiekami ziemią wiatraków? Jest to bardzo prawdopodobnie, tyle że chodzi nie o drewniane młyny na wiatr, a nowoczesne elektrownie wiatrowe. Lada dzień Urząd Miejski sfinalizuje prowadzone od kilku miesięcy negocjacje podpisaniem porozumienia w tej sprawie.
[wiecej]

Burmistrzowi Kalinowskiemu grozi utrata władzy
Burmistrz Sulmierzyc Idzi Kalinowski jest wśród samorządowców, którzy za późno złożyli jedno z obowiązkowych oświadczeń – chodzi o zeznanie dotyczące działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonkę. Grozi mu za to utrata funkcji włodarza miasta.
[wiecej]

Stracą władzę
W związku ze składaniem oświadczeń majątkowych przez samorządowców wyłonionych w ostatnich wyborach powstało duże zamieszanie, głównie za sprawą prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
[wiecej]

Warto być w podstrefie ekonomicznej!
Jakie trzeba spełnić warunki, aby zainwestować w podstrefie ekonomicznej na Ostrowskiej? Jakie płyną z tego korzyści? Czy można utworzyć podstrefę na prywatnym terenie? Te i inne zagadnienia poruszył Jarosław Witkowski, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, na wtorkowej konferencji w krotoszyńskim Wodniku.
[wiecej]

Egipskie ciemności w centrum Krotoszyna
W Krotoszynie na skrzyżowaniu Sienkiewicza, Piastowskiej i Kobylińskiej od wielu tygodni panują egipskie ciemności. Powód – cztery lampy zawieszone na słupie nad krzyżówką nie świecą!
[wiecej]

Zamiast wąskotorówki – ścieżka rowerowa
Gmina Krotoszyn wyszła do innych samorządów z propozycją zbudowania ścieżki rowerowej na trasie dawnej kolejki wąskotorowej do Pleszewa.
[wiecej]

Kto wiedział, że zabraknie wody
Zdaniem krotoszynian przerwa w dostawie wody powinna być ogłaszana z wyprzedzeniem. Mieszkańcy muszą mieć czas, aby się do niej odpowiednio przygotować.
[wiecej]

Morderca za kratkami!
Roman Rogalka, zabójca mieszkanki Koźmina, 23 stycznia został ujęty przez policję.
[wiecej]

Ile pieniędzy Astra dostała od gminy
Przy każdej kolejnej zmianie zarządu Astry jak bumerang powraca kwestia wspierania jej przez gminę. Gdzie te czasy, kiedy klub utrzymywała największa w mieście fabryka, a rola zarządzających polegała głównie na dzieleniu pieniędzy...
[wiecej]

Do góry nogami - Zoskoczmy drogowców
Czasem opowiadam dzieciom o absurdach, jakie niosła ze sobą rzeczywistość Polski tzw. Ludowej.

[wiecej]