Dziś: | Wydanie z 6 lutego 2007 Aktualny nr: 618

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


Kolejne artykuły do godz. 16:00.


 
Tartak w Krotoszynie sprzedany
Fabryka Parkietów Biadki sprzedała trzyhektarowy plac z budynkami w Krotoszynie, gdzie mieścił się wydział mozaiki parkietowej. Tym samym krotoszyński tartak przeszedł do historii.
[wiecej]

Dwa samobójstwa... dzień po dniu
Mieszkańcy Staniewa są wstrząśnięci wydarzeniami, do których doszło w ostatni weekend stycznia. W sobotę samobójstwo popełnił 64-letni mieszkaniec tej miejscowości, dzień później 45-latek, także ze Staniewa.
[wiecej]

Zlikwidowali dobre połączenia
Spółka PKP Przewozy Regionalne twierdzi, że pracuje na zamówienie Urzędu Marszałkowskiego i nie jest jej winą wycofanie z rozkładu jazdy z dniem 1 lutego kilku pociągów przejeżdżających przez Krotoszyn.
[wiecej]

Radny pyta, czy prokuratura płaci starostwu za wynajem
Prokuratura Okręgowa w Kaliszu przez kilka lat nie płaciła starostwu dzierżawy za zajmowane przez prokuraturę w Krotoszynie pomieszczenia. Na sesji powiatowej powrócił do tej sprawy radny PIS Piotr Januszkiewicz.
[wiecej]

Wszyscy opłacamy radnych, niektórych słono
Zofia Jamka, przewodnicząca krotoszyńskiej Rady Miejskiej otrzymuje co miesiąc na rękę 1 tys. 942 zł. Dieta za to samo stanowisko w Zdunach wynosi niewiele ponad 700 zł (miesięczny ryczałt plus wynagrodzenie za udział w sesji). Jak bardzo różnią się pobory rajców z gmin i powiatu? Jakie sankcje grożą naszym deputowanym za nieobecność na posiedzeniach?
[wiecej]

Sprawa browaru w nadzorze budowlanym
Jesienią (RK nr 45/606 ) napisaliśmy, co nabywca zrobił ze starym krotoszyńskim browarem. O tym, że dosłownie wyrwano z niego wszystko, cokolwiek przedstawiało jakąś wartość, niszcząc mury, zrywając dachy.
[wiecej]

Zbyt długie czekanie na nowy asfalt
Minął kolejny rok, a pieniędzy na gruntowną modernizację powiatowej drogi łączącej Chachalnię z Krotoszynem jak nie było, tak nie ma. Ten odcinek należy do najbardziej zaniedbanych w powiecie krotoszyńskim.
[wiecej]

Konferencja senatora Samoobrony
Na konferencji prasowej senatora Mirosława Adamczaka z Samoobrony w Krotoszynie dziennikarze usłyszeli, że słynne już spotkanie ministra Andrzeja Leppera z rolnikami w Lesznie próbowali rozwalić działacze PSL. - Skrzętnie wykorzystują każdą sytuację, aby dokopać Samoobronie - powiedział Adamczak.

[wiecej]

Nowy gościniec ze starą tajemnicą
Nazwa istniejącego od niedawna gościńca Światełko w Chachalni nie jest przypadkowa. Jak zapewnia jej właściciel - Wojciech Marciniak, nawiązuje ona do tajemniczych i nie do końca wyjaśnionych wydarzeń, które miały miejsce kilkanaście lat temu na drodze z Chachalni do Chwaliszewa.
[wiecej]