Dziś: | Wydanie z 27 lutego 2007 Aktualny nr: 621

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
FORUM RZECZY - Jaki Krotoszyn?
Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości Krotoszyna. Jak powinien się rozwijać? Czy lepiej, aby budowano w mieście kolejne sklepy wielkopowierzchniowe, czy też niewielkie pasaże i galerie handlowe? Jak najlepiej wykorzystać fakt istnienia w stolicy naszego powiatu części Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Dwójka to jedność – napisali na transparencie
Skoro przez lata uparcie uczy się młodzież samorządności i demokracji, można być pewnym, że ona tę wiedzę wykorzysta. Dawno minęły czasy, gdy wyroki decydentów były niepodważalne. Pokazuje to przypadek krotoszyńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
[wiecej]

Tiry z Biedronki jawnie łamią przepisy
Ciężarówki z towarem wjeżdżające na plac przy markecie Biedronka już cztery razy zbiły lampę przymocowaną do kamienicy przy ul. Koźmińskiej 11. Ostatnio delikatnie naruszono budynek. Mieszkający w nim Włodzimierz Stroiński obawia się katastrofy budowlanej.
[wiecej]

85 procent nauczycieli z naszego powiatu za strajkiem
Zakończyło się referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Nauczyciele mają zamiar strajkować jeden dzień. W powiecie krotoszyńskim ponad 85 procent głosujących pracowników szkół opowiedziało się za przystąpieniem do protestu.
[wiecej]

Gdzie przeniosą pogotowie?
Podstacja pogotowia ratunkowego w Kobylinie prawdopodobnie zostanie przeniesiona.
[wiecej]

Agpol zainwestuje w Zalesiu kilka milionów
Firma Agpol Oleszczuk mieszcząca się w Zalesiu Wielkim będzie się rozbudowywać. Chce kupić od Spółdzielni Kółek Rolniczych dzierżawione grunty oraz nabyć kolejne od gminy Kobylin. Zapewnia władze samorządowe, że zainwestuje tam kilka milionów złotych.
[wiecej]

Wyolbrzymiony problem czy niebezpieczna szkoła?
Nasza redakcja otrzymała list od Czytelniczki, mieszkanki Krotoszyna, która uważa, że w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi na Błoniu starsze dzieci znęcają się nad młodszymi. Dyrektor placówki nie zgadza się z jej zarzutami.
[wiecej]

Małym firmom poręczą droższe kredyty
Gostyński Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych, którego jednym z największych udziałowców jest gmina Krotoszyn, od rozpoczęcia działalności udzielił naszym firmom 46 poręczeń.
[wiecej]

Potrzebny magazyn na muzealne eksponaty
W marcu krotoszyńskiemu Muzeum Regionalnemu im. H. Ławniczaka minie 50 lat istnienia. Impreza jubileuszowa na pewno odbędzie się w tym roku, ale dla kustosz Heleny Kasperskiej obecnie priorytetową sprawą jest zaadaptowanie strychu muzeum na magazyn eksponatów.
[wiecej]

Orzechowski walczy o powrót pociągów
Na sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego radny Maciej Orzechowski wystąpił do marszałka województwa o przywrócenie wycofanych pociągów.
[wiecej]

Do góry nogami - Zaciskając zęby
W starożytnym Rzymie mawiano: absens carens – nieobecny traci…
[wiecej]