Dziś: | Wydanie z 6 marca 2007 Aktualny nr: 622

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
FORUM RZECZY - Jaki Krotoszyn?
Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości Krotoszyna. Jak powinien się rozwijać? Czy lepiej, aby budowano w mieście kolejne sklepy wielkopowierzchniowe, czy też niewielkie pasaże i galerie handlowe? Jak najlepiej wykorzystać fakt istnienia w stolicy naszego powiatu części Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Skandaliczne czy nowatorskie zachowanie księdza?
Niektórzy uczniowie Kołłątaja są zbulwersowani postawą księdza Dariusza Brylaka, który w minionym tygodniu w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli prowadził rekolekcje. Jedni uważają, że jego zachowanie niekiedy było wręcz skandaliczne. Drudzy, że sposób prowadzenia nauk był nietuzinkowy i pociągający.
[wiecej]

Nowy układ komunikacyjny w Krotoszynie - Mieszkańcy boją się tranzytu
Nikt nie kwestionuje potrzeby wybudowania w Krotoszynie ciągu ulic łączących dwie biegnące przez miasto drogi krajowe. Mieszkańcy spokojnych dzielnic boją się jednak, że nowy ciąg komunikacyjny będzie trasą tranzytową.
[wiecej]

Radni nie chcą odwołać burmistrza
Wojewoda wielkopolski nie uznał wyjaśnień burmistrza Idziego Kalinowskiego i wezwał Radę Miejską w Sulmierzycach do podjęcia uchwały w sprawie wygaśnięcia jego mandatu. Radni jednak nie chcą się na to zgodzić.
[wiecej]

Dyrektor szpitala pouczył pielęgniarkę
Szef Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie rodzicowi, który poskarżył się na pielęgniarkę z izby przyjęć szpitala na ul. Bolewskiego, wyjaśnił, że nie stwierdził żadnych uchybień w postępowaniu pracownicy. Pouczył ją jednak jak ma zachowywać w stosunku do pacjentów w sytuacjach konfliktowych.
[wiecej]

Przenosiny na razie wstrzymane
Poniedziałkowe posiedzenie Zarządu Powiatu przyniosło rozwiązanie problemu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie. Dyrekcja tej placówki przedstawiła na piśmie swą koncepcję funkcjonowania ZSP 2 na następny rok szkolny, a tzw. organ prowadzący ją zaakceptował.
[wiecej]

Czy obywatele będą mieli prawo głosu na sesjach?
Wybrane w wolnych wyborach rady miast, gmin i powiatów decydują o najważniejszych lokalnych sprawach, ale coraz donośniej o swoje prawo do współdecydowania upominają się grupy mieszkańców. Coraz wyraźniej widać, jak stajemy się społecznościami obywatelskimi.
[wiecej]

Rozchulantynie stuknęło dziesięć lat!
Z okazji dziesięciolecia istnienia Art Club Rozchulantyna organizuje szereg imprez jubileuszowych. Na początek 16 marca wystąpi Jorgos Skolias i Bronek Duży.
[wiecej]

Daria Paszek w kadrze Polski
Duże wyróżnienie spotkało najlepszą obecnie krotoszyńską siatkarkę Darię Paszek. Powołano ją do żeńskiej kadry narodowej w siatkówce plażowej.
[wiecej]

Radni popierają zacieśnienie współpracy z Turkami
Rada Miejska w Krotoszynie zaakceptowała protokół o przyjaźni między tureckim miastem Bucak a Krotoszynem. Następny krok w tej współpracy to zawarcie umowy o partnerstwie między miastami.
[wiecej]

Do góry nogami - Tak sobie myślę
Czytuję kilka pism. I coraz częściej myślę: no tak, oto skorumpowana służba zdrowia.
[wiecej]