Dziś: | Wydanie z 13 marca 2007 Aktualny nr: 623

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA

 
FORUM RZECZY - Jaki Krotoszyn?
Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości Krotoszyna. Jak powinien się rozwijać? Czy lepiej, aby budowano w mieście kolejne sklepy wielkopowierzchniowe, czy też niewielkie pasaże i galerie handlowe? Jak najlepiej wykorzystać fakt istnienia w stolicy naszego powiatu części Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Izba przyjęć tylko dla najmłodszych
W Krotoszynie chore dzieci nie będą miały dostępu do bezpłatnych porad lekarskich po godz. 18.00 oraz w dni wolne od pracy. W izbie przyjęć oddziału pediatrycznego szpitala na ul. Bolewskiego zrezygnowano bowiem z przyjmowania małych pacjentów (poza maluchami do roku życia). Miejscowi lekarze rodzinni nie chcą sprawować nad nimi opieki całodobowej, bo stawki proponowane przez NFZ są zbyt niskie.
[wiecej]

Umowa w sprawie wiatraków podpisana!
W ubiegłym tygodniu jednym z ważniejszych tematów obecnych w mediach ogólnopolskich było pozyskiwanie energii odnawialnej. Dyrektywy unijne nie są dla Polski zbyt dogodne, w rozmowach na szczeblu europejskim podkreślano, że w naszym kraju nie wieją silne wiatry. Nasz powiat jest w dogodniejszej sytuacji.
[wiecej]

Nowy Urząd Skarbowy – przede wszystkim dla wygody petentów
Nowy budynek Urzędu Skarbowego wreszcie otworzył swoje podwoje dla interesantów. Stało się to w pierwszy poniedziałek marca. Trzeba przyznać, że obiekt robi wrażenie.
[wiecej]

Nie chcą mieć tirów pod swoimi oknami
Nową przewodniczącą Rady Osiedla nr 2 w Krotoszynie została Olga Kabat. Poprzednia szefowa Łucja Małecka przegrała tajne wybory na to stanowisko. Wyłanianie nowych władz osiedlowych przesłoniła jednak drażliwa sprawa wytyczenia w tym rejonie miasta trasy objazdowej przez ulice: Staszica, Słowiańską, Ceglarską i Ostrowską.
[wiecej]

Niewielu wybierało
Trzech nowych i trzech dotychczasowych sołtysów wybrali na rozpoczynającą się czteroletnią kadencję mieszkańcy gminy Zduny.
[wiecej]

Droga z dziewiętnastego wieku
Z kilku posesji w Ustkowie trudno wyjechać. Powodem tego stanu rzeczy jest fatalny stan dróg. Nieważne, jaki kierunek się wybierze, na kierowców zawsze czeka pokiereszowana trasa. Najgorsze, że cierpią na tym dzieci.
[wiecej]

Niebezpieczne śmieci
Mieszanka koźmińskiego osiedla Tysiąclecia, korzystając z wiosennej aury, postanowiła zabrać swoje dzieci do ogródka jordanowskiego, który znajduje się przy ul. Jana Pawła II. Nie zabawiła tam jednak długo. Porozrzucane na placu szkło, skutecznie odebrało jej ochotę do pozostawienia tam swoich pociech.
[wiecej]

Franciszkański jubileusz
20 marca o 18.00 we franciszkańskiej świątyni pw. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie rozpocznie się Msza św. celebrowana przez księdza Teofila Wilskiego, biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej, kończąca roczne obchody 550-lecia zakonu w tej miejscowości.
[wiecej]

Remonty na drogach i więcej lamp
W tym roku w Sulmierzycach zostanie wykonanych kilka remontów dróg powiatowych i miejskich oraz jedna inwestycja na trasie wojewódzkiej.
[wiecej]

Gorące zebranie
Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego na osiedlu Parcelki najwięcej czasu poświęcono dwóm tematom: przyłączaniu budynków do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej oraz przebudowie dróg.
[wiecej]

Zróbcie coś z tymi gałęziami!
Gałęzie leżące od dawna w rowie na Chwaliszewskiej spędzają mieszkającemu tam krotoszynianinowi sen z powiek. Pozostawione po przycince drzew uniemożliwiają mu pogłębienie rowu. W konsekwencji może to doprowadzić do zalania jego domu.
[wiecej]