Dziś: | Wydanie z 20 marca 2007 Aktualny nr: 624

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
FORUM RZECZY - Jaki Krotoszyn?
Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości Krotoszyna. Jak powinien się rozwijać? Czy lepiej, aby budowano w mieście kolejne sklepy wielkopowierzchniowe, czy też niewielkie pasaże i galerie handlowe? Jak najlepiej wykorzystać fakt istnienia w stolicy naszego powiatu części Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Śmiertelny wypadek w Roszkach
23-letni mężczyzna zginął na miejscu w wypadku, do którego doszło w sobotę 17 marca w Roszkach. Przyczyna nie jest znana, ale wiadomo, że samochód BMW, którym kierował młody człowiek, jechał z dużą prędkością.
[wiecej]

Aleja kikutów
W ostatnich dniach odebraliśmy kilkanaście telefonów od zdenerwowanych mieszkańców alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie, którzy uważają, że zamiast fachowo poprzycinać rosnące tam lipy, dokonano aktu barbarzyństwa na przyrodzie, pozostawiając jedynie kikuty grubych konarów i nieliczne gałęzie. Podobną sprawę zgłosili nam mieszkańcy ul. Więźniów Politycznych.
[wiecej]

Coraz więcej bezdomnych. Potrzebne mieszkania!
W gminie Krotoszyn gwałtownie rośnie liczba bezdomnych i innych osób oczekujących na mieszkania socjalne. Obowiązek zapewnienia im dachu nad głową spoczywa na samorządzie. Toteż wkrótce trzeba będzie podjąć decyzję o budowie – albo bloku komunalnego, albo budynku z lokalami socjalnymi (o nieco niższym standardzie).
[wiecej]

Na tropie Krotoszynianina Roku 2006
Kapituła tytułu spotkała się w miniony wtorek. Na rozstrzygnięcia przyjdzie pora dopiero 22 marca, w przededniu dorocznej uroczystości.
[wiecej]

Tajemnica przywieziona z Niemiec
Mieczysław Trzciński z Krotoszyna podczas kolejnego pobytu w Niemczech odwiedził grób znajomego w niewielkiej miejscowości nieopodal Frankfurtu nad Menem. Tam poznał historię, która nie dawała mu spokoju do tego stopnia, że postanowił ją opowiedzieć redakcji.
[wiecej]

Mandat za parkowanie – słusznie czy niesłusznie?
Jedna z naszych Czytelniczek ma wątpliwości, czy słusznie została ukarana przez straż miejską mandatem za pozostawienie auta na ul. Piastowskiej w Krotoszynie.
[wiecej]

W środę kłopoty z bieżącą wodą
W najbliższą środę (21 marca) na terenie Krotoszyna mogą nastąpić wahania ciśnienia wody.
[wiecej]

Wkrótce nowe prawo spółdzielcze
W sejmie odbyło się drugie czytanie projektu zmian w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Prawdopodobnie ustawa będzie gotowa jeszcze w tym miesiącu. Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział jej niezwłoczne podpisanie.
[wiecej]

Aktywna droga do pracy
Krotoszyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zajęło się projektem Aktywna droga do pracy, stwarzając pięćdziesięciu bezrobotnym możliwość uaktywnienia się. Pieniądze na przeprowadzenie szkoleń pozyskano z Unii Europejskiej.
[wiecej]

Do góry nogami - Sztuka (ustawiania się)

[wiecej]