Dziś: | Wydanie z 27 marca 2007 Aktualny nr: 625

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Dziś dodatek - Rzecz Motoryzacyjna

Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
FORUM RZECZY - Jaki Krotoszyn?
Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości Krotoszyna. Jak powinien się rozwijać? Czy lepiej, aby budowano w mieście kolejne sklepy wielkopowierzchniowe, czy też niewielkie pasaże i galerie handlowe? Jak najlepiej wykorzystać fakt istnienia w stolicy naszego powiatu części Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Krotoszynianin Roku po raz czternasty
Miasto to ludzie, przede wszystkim oni. Tworzą jego aurę, nadają ton. Indywidualności, osoby niekonwencjonalne, odważne, pociągające za sobą innych, a przede wszystkim czyniące dobro. Nie można go wycenić, oszacować. Można zauważyć. W ciągu czternastu lat historii tytułu Krotoszynianin Roku przedstawiliśmy Państwu prawie sto ciekawych postaci.
[wiecej]

Napad na agencję bankową!
Policja ma portret pamięciowy sprawcy ubiegłotygodniowego napadu na agencję PKO w Krotoszynie. Bank wyznaczył nagrodę pieniężną za pomoc w ujęciu złodzieja.
[wiecej]

Gigantyczny pożar w Koźminie
70 strażaków gasiło wielki pożar, który wybuchł 20 marca w koźmińskim zakładzie Mech-Rol-Plast. Spłonęły dwie hale produkcyjne i dwa magazyny. Straty są wstępnie szacowane na 6 milionów złotych. Ewakuowano 50 pracowników, jeden z nich z lekkimi poparzeniami dłoni został odwieziony do szpitala.
[wiecej]

Doktor Pawlak straci mandat radnego
Radni podejmą uchwałę w sprawie wygaśnięcia mandatu Andrzeja Pawlaka. Kobyliński lekarz nie może pełnić funkcji radnego, ponieważ prowadzi gabinet w budynku komunalnym. Kolejna w tej kadencji sesja Rady Miejskiej odbędzie się w najbliższy piątek.
[wiecej]

Jak długo będzie czekał na odszkodowanie?
Pan Jan, rolnik z Orpiszewa do tej pory nie dostał odszkodowania za zerwany w styczniu tego roku dach stodoły, pomimo tego, że od wielu lat jest uczciwym klientem PZU SA. Firma ubezpieczeniowa tłumaczy opóźnienia dużą ilością wniosków i nagłą chorobą jednego z inspektorów.
[wiecej]

Fotoradar? Do lamusa, ale nie na długo
Straż miejska nie ma prawa karania kierowców przyłapanych dzięki fotoradarom na przekraczaniu prędkości – orzekł w minionym tygodniu Trybunał Konstytucyjny. To jednak tylko sytuacja przejściowa, bo wkrótce Sejm RP znowelizuje kodeks drogowy, poszerzając uprawnienia strażników.
[wiecej]

Pięcioletni perkusista
Chociaż Rafałek Zybała ma dopiero pięć lat, potrafi już sporo zagrać na perkusji. Przygodę z tym instrumentem zaczynał bardzo wcześnie. Nie miał nawet roku, kiedy podjeżdżał w chodziku do bębnów i pukał w nie.
[wiecej]

W Krotoszynie nie będzie slumsów
Ten problem musi zostać rozwiązany, i to pilnie, koniecznie przez samorząd obecnej kadencji. Problem niebagatelny – mieszkań komunalnych i socjalnych. Na listach oczekujących widnieje w tej chwili prawie 70 nazwisk, a w każdym miesiącu, głównie na skutek wyroków eksmisyjnych, dołączają kolejne.
[wiecej]

Trudno się przebić przez urzędniczy beton
Komisja rewizyjna Rady Miejskiej Krotoszyna uznała za bezzasadną skargę złożoną w Urzędzie Miejskim przez pana Kazimierza. Krotoszynianin uważa, że niesłusznie został wezwany do zapłacenia kary za nieopłacenie parkingu. Mimo niekorzystnej dla siebie decyzji nie zamierza rezygnować z walki o swoje prawa.
[wiecej]