Dziś: | Wydanie z 3 kwietnia 2007 Aktualny nr: 626/627

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA

 
FORUM RZECZY - Jaki rynek?
Porozmawiajmy o centrum Krotoszyna! Czy Państwa zdaniem ruch kołowy okrężny w rynku to dobre rozwiązanie, czy też lepiej byłoby go ograniczyć, jak na przykład w Ostrowie? Czy na centralnym placu miasta powinno być więcej letnich kawiarenek, jak we Wrocławiu lub Poznaniu? Czy uroda naszego ratusza jest wystarczająco podkreślona? Jak się Państwu podoba jego otoczenie? I wreszcie - czy strefę płatnego parkowania powinno się poszerzyć o uliczki wiodące do rynku?
[wiecej]

WESOŁYCH ŚWIĄT!

[wiecej]

Pamięci Jana Pawła II
Jednym z akcentów upamiętniających drugą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II była sztafeta.
[wiecej]

Rękodzieło na świątecznym stole
Na świątecznym stole rozdrażewianki Teresy Grześkowiak, obok wielkanocnych potraw, z pewnością zagości jej rękodzieło. Kurczaczki z wełny, wydmuszki otoczone kolorowymi nićmi. A zastawa, strawa i ozdóbki zostaną umieszczone na serwecie wykonanej na szydełku przez panią Teresę.
[wiecej]

Tajemniczy Arkadiusz Bomba Malecki to krotoszynianin!
Kto ogląda telewizyjny sitcom Faceci do wzięcia, już wkrótce przekona się, kim naprawdę jest Arkadiusz Bomba Małecki. W jednym z odcinków serialu zobaczymy aż dwóch krotoszynian.
[wiecej]

Film z napadu pomógł w szkoleniu
Do tej pory krotoszyńska policja nie ujęła bandyty, który w biały dzień we wtorek 20 marca obrabował agencję banku PKO. Rzecznik komendy powiatowej Włodzimierz Szał podkreśla, że obecnie sprawa ta jest dla funkcjonariuszy priorytetem. Być może film z tej napaści pomoże innym instytucjom uniknąć losu krotoszyńskiej placówki?
[wiecej]

Ryszard Nowaczyk odchodzi z OSiR
Dyrektor krotoszyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ryszard Nowaczyk złożył na ręce burmistrza Juliana Joksia rezygnację z funkcji, choć zaledwie kilka miesięcy temu po raz kolejny wygrał ogłoszony przez gminę dyrektorski konkurs.
[wiecej]

Trudne gminy i starostwa rozmowy
Jest cienka nić porozumienia między starostwem i gminą Krotoszyn. Obie strony zgadzają się na współpracę w sprawie budowy układu transportowego łączącego dwie drogi krajowe w Krotoszynie. Chcą też razem realizować kilka innych ważkich przedsięwzięć, choć wypracowanie wspólnego stanowiska przychodzi im z ogromnym trudem.
[wiecej]

Radni nie chcą zmieniać województwa
W ostatni wtorek marca, na sesji Rady Miejskiej, koźmińscy rajcy przedstawili swoje stanowisko wobec utworzenia województwa środkowopolskiego. Jednogłośnie podjęli uchwałę wyrażającą stanowczy protest.
[wiecej]

Co teraz będzie z zakładem utylizacji?
Czy w Sulmierzycach powstanie zakład zagospodarowania odpadów, który chciałby tam wybudować Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy? Nowy burmistrz Idzi Kalinowski nie kryje niechęci do tej inwestycji. Czy istnieje jakaś alternatywa?
[wiecej]

Nowy oddział dla pacjentów z udarami mózgu
Rada Powiatu Krotoszyńskiego zaakceptowała dwie zmiany w budżecie powiatu. Obie dotyczą Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. O 250 tys. zł uszczuplono wydatki na szpital przy ul. Mickiewicza, rezygnując z wysyłania w tym roku wniosku do unijnego Funduszu Norweskiego. Zwiększono także – o 88 tys. zł – wydatki na windę w szpitalu przy ul. Bolewskiego.
[wiecej]

Od lat ten widok zawstydza
Trudno pisać, wywołując po raz któryś w ciągu kilkunastu lat ten sam niezałatwiony problem. Problem wstydliwy, ale kompletnie obojętny gminnym decydentom..
[wiecej]

Nie mając dzieci, mam wiele dzieci
Rozmowa z ojcem Janem Górą, dominikaninem z Poznania, duszpasterzem akademickim, gościem honorowym uroczystości Krotoszynianin Roku 2006, zorganizowanej przez naszą redakcję.
[wiecej]

Brat Marian Markiewicz winowajcą?
Ojciec Święty Jan Paweł II, spotykając przy różnych okazjach brata Mariana Markiewicza ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, groził mu palcem i mówił: To jest ten winowajca, on mnie tam zawiózł i zostawił. Brat zakonny zwykł wtedy odpowiadać: Tak, to moja wina, ale nie żałuję.
[wiecej]

Oj, działo się, działo!
Postarała się Rozchulantyna, zapewniając zaproszonym na piątkowy wieczór godziwą rozrywkę.
[wiecej]

Przyjedzie Kate Ryan
Wielkimi krokami zbliżają się kolejne Dni Krotoszyna.

[wiecej]