Dziś: | Wydanie z 17 kwietnia 2007 Aktualny nr: 628

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
FORUM RZECZY - Jaki Krotoszyn?
Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości Krotoszyna. Jak powinien się rozwijać? Czy lepiej, aby budowano w mieście kolejne sklepy wielkopowierzchniowe, czy też niewielkie pasaże i galerie handlowe? Jak najlepiej wykorzystać fakt istnienia w stolicy naszego powiatu części Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Chciał brata pozbawić życia
Łukasz O., 34-letni mieszkaniec Krotoszyna, rzucił się z nożem na swojego starszego brata. Ostrze uszkodziło szyję. Zdaniem prokuratury oskarżony chciał zabić.
[wiecej]

Przede mną nowe wyzwania
Rozmowa z Ryszardem Nowaczykiem, ustępującym wieloletnim dyrektorem krotoszyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
[wiecej]

Jak rozładować korek przy targowisku?
Kierowcy, którzy w targowym dniu chcą przejechać krotoszyńską ul. Zamkowy Folwark, muszą się zmierzyć z nie lada problemem. W godzinach szczytu droga jest tak zakorkowana, że przebrnięcie przez nią samochodem wiąże się z dużą stratą czasu.
[wiecej]

Kolejny salon gier puka do drzwi Krotoszyna
Ledwie kilka miesięcy minęło od podjęcia przez krotoszyńską Radę Miejską uchwały negatywnie opiniującej wniosek jednej ze stołecznych firm, która przy Małym Rynku chciała urządzić duży salon gier na automatach, a podobną pisemną propozycję złożyła już inna firma z Warszawy.
[wiecej]

Nowa rola emerytowanego policjanta
Sekretarzem Urzędu Miejskiego w Sulmierzycach został radny obecnej kadencji Mariusz Szczotkiewicz. Będzie sprawował nadzór nad urzędnikami i de facto pełnił funkcję zastępcy burmistrza.
[wiecej]

Chcą sondażu w sprawie zakładu utylizacji
Kolejne problemy wokół koncepcji budowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Sulmierzycach! Tamtejsi radni skierowali skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego w sprawie uchylonej przez wojewodę uchwały o przeprowadzeniu referendum lokalnego na temat lokalizacji tej inwestycji. Zamierzają również przeprowadzić wśród mieszkańców sondaż.
[wiecej]

Ile zarabia sołtys?
Po pierwsze: sołtys nie jest etatowym pracownikiem gminy ani jej jednostki pomocniczej, w tym przypadku sołectwa. Nie otrzymuje więc pensji, a dietę. Samorząd krotoszyński powierzył mu jednak inkasowanie podatków, z czym wiąże się prowizja.
[wiecej]

Odnów sobie zabytek!
Rada Miejska Krotoszyna wyszła naprzeciw wszystkim właścicielom budynków wpisanych do rejestru zabytków! Będzie udzielała dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane. Ta uchwała to ewenement, niewiele polskich samorządów podjęło podobne decyzje. Przyklaskują jej kaliskie służby konserwatorskie
[wiecej]

Zarząd Związku Miast Polskich obradował w Krotoszynie
W miniony piątek Krotoszyn po raz pierwszy w swej historii gościł zarząd Związku Miast Polskich. Zasiada w nim także burmistrz Julian Jokś, co z pewnością miało niebagatelny wpływ na wybór miejsca obrad.
[wiecej]

Finał Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki - Hardbit wyrwał zwycięstwo BM-EKO
W dramatycznych okolicznościach zakończył się mecz, którego stawką była wygrana w rozgrywkach Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2006/2008. W końcówce piątego seta Hardbit zdołał odmienić los niemal przegranego już spotkania z drużyną BM-EKO.
[wiecej]