Dziś: | Wydanie z 1 maja 2007 Aktualny nr: 630

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek Rzecz Edukacyjna


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
FORUM RZECZY - Będziemy mieli małą obwodnicę?
Co myślisz o planowanej wspólnej inwestycji drogowej gminy i powiatu Krotoszyn? Chodzi o trasę łączącą dwie biegnące przez miasto drogi krajowe,
nazywaną też wewnętrzną obwodnicą. Czekamy na Państwa głosy!

[wiecej]

Powrócił konflikt sprzed lat
W Lutogniewie po raz kolejny zawrzało, a to ze względu na spór, jaki z kilkuletnią przerwą toczy się między zwaśnionymi rodzinami. Z punktu widzenia prawa sprawa wygląda dość przejrzyście, wątpliwości budzić może moralny aspekt konfliktu.
[wiecej]

Blisko katastrofy
W piątek w koźmińskiej firmie Ultramyt wybuchł pożarł.
[wiecej]

Strefa ekonomiczna zachęciła?
Lokalny przedsiębiorca zamierza wybudować na gminnych terenach przy ul. Ostrowskiej zakład, który da zatrudnienie stu osobom. Być może to początek boomu inwestycyjnego w Krotoszynie, bo zainteresowanie działkami na Koźmińskiej wyrażają dwie kolejne firmy.
[wiecej]

Martwy dzik leży przy drodze
W przydrożnym rowie na otoczonej lasem trasie z Konarzewa do Baszkowa od trzech tygodni leży martwy dzik. Padliną nikt się nie zainteresował. Pomogła dopiero nasza interwencja po sygnale Czytelniczki.
[wiecej]

Skontrolują zakład usług komunalnych
Burmistrz Sulmierzyc, Idzi Kalinowski, zamierza sprawdzić, czy niektóre działania prowadzone przez podlegający Urzędowi Miasta Zakład Usług Komunalnych, są prawidłowe.
[wiecej]

Powróci technikum mięsne
Niedawne kłopoty Zespołu Szkół Ponadginazjalnych nr 2 w Krotoszynie skonsolidowały jego absolwentów i przyjaciół. Zawiązali stowarzyszenie zamierzające wspierać tę placówkę. Udało się także rozwiązać problemy lokalowe, pojawiła się szansa przywrócenia kształcenia poszukiwanych na rynku pracy technologów przetwórstwa mięsnego.
[wiecej]

Po nowych biodrach – nowe kolana
Potrzebne są sprawne ręce chirurga i bardzo drogie protezy. Dzięki nim chorzy znowu mogą chodzić. Operacje wszczepiania endoprotez stawu biodrowego to już w Krotoszynie codzienność. Teraz kolej na kolana.
[wiecej]

Tragiczny wypadek w Koźminie - Kierownik zmienił zeznania
Kierownik gospodarstwa drobiarskiego złożył nieprawdziwe zeznania w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło na terenie tego zakładu. Dzień później zmienił je.
[wiecej]