Dziś: | Wydanie z 8 maja 2007 Aktualny nr: 631

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
FORUM RZECZY - Jaki Krotoszyn?
Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości Krotoszyna. Jak powinien się rozwijać? Czy lepiej, aby budowano w mieście kolejne sklepy wielkopowierzchniowe, czy też niewielkie pasaże i galerie handlowe? Jak najlepiej wykorzystać fakt istnienia w stolicy naszego powiatu części Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Kolejne ronda już za kilka miesięcy?
W zamian za umożliwienie kierowcom wjeżdżania na parking Kauflandu wprost z ul. Mickiewicza, a więc drogi krajowej, inwestor wybuduje w pobliżu dwa ronda. Szacunkowy koszt związanych z tym robót budowlanych i modernizacyjnych to kilka milionów złotych. Zapłaci firma stawiająca supermarket.
[wiecej]

Zasadnicze nowości na Ostrowskiej
Zupełnie inny przebieg jezdni alei Powstańców Wielkopolskich przy skrzyżowaniu z Witosa, nowe rondo przy Teominie – to najważniejsze elementy przebudowy ulicy Ostrowskiej w Krotoszynie. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.
[wiecej]

Groźny wypadek w Kobiernie - Skutki jazdy po alkoholu
W nocy z niedzieli na poniedziałek, tuż po północy w Kobiernie doszło do groźnego wypadku. Kierowca seata ibizy na prostej drodze prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości nie zapanował nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny.
[wiecej]

Utylizacja kilka kilometrów dalej?
Między innymi na sprzeciwie wobec planowanej budowy w Sulmierzycach zakładu zagospodarowania odpadów zbudował swą kampanię Idzi Kalinowski.
[wiecej]

Uszanujemy decyzję sulmierzyczan
Rozmowa z burmistrzem Sulmierzyc, Idzim Kalinowskim.
[wiecej]

Z wiatrówką na sąsiada?
Po strzałach z wiatrówki wezwano policję. Ta uznała, że strzelano do tarczy, a nie w stronę posesji sąsiadów. Waśnie pomiędzy dwiema mieszkającymi obok siebie rodzinami ze Staniewa trwają już kilka lat.
[wiecej]

Czy EURO 2012 pomoże obwodnicy Zdun i Cieszkowa?
8 maja Urząd Miasta i Gminy w Zdunach i Urząd Gminy w Cieszkowie organizują wspólne spotkanie poświęcone problemom komunikacyjnym obu tych miejscowości. Początek o 11.00 w Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie.
[wiecej]

Małe auta mnie przerażają
Od kilku dni w krotoszyńskim zakładzie komunikacji za kierownicą autobusu zasiada trzecia z kolei kobieta kierowca. Panie stanowią już 12 procent załogi tej firmy przewozowej.
[wiecej]

Lada chwila grzybek może runąć
Schronisko Grzybek w lasach komunalnych Krotoszyna (przy trasie z Krotoszyna do Chachalni) jest krotoszynianom doskonale znane. Jeszcze nie tak dawno temu chętnie organizowano tam imprezy plenerowe. Obecnie drewniana budowla stanowi zagrożenie dla ludzi. Dlatego zostanie rozebrana.
[wiecej]