Dziś: | Wydanie z 15 maja 2007 Aktualny nr: 632

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz Budowlana - zapraszamy do przeczytania.Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Przewodniczący w celi dla nietrzeźwych
Karol Mazurek, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulmierzycach, w zeszłą niedzielę awanturował się nocą na rynku tego miasteczka. Wcześniej przebywał w miejscowym domu kultury, gdzie rzekomo zakłócał porządek. O sprawie mówią całe Sulmierzyce.
[wiecej]

Za darmo nie zaparkujesz!
Czy dlatego starostwo tak bardzo się upiera przy nieprzekazywaniu gminie krotoszyńskich ulic, bo liczy na zarobienie na nich dużych pieniędzy, w dodatku wyszarpniętych z kieszeni podatników?
[wiecej]

Kto nam podłożył te świnie?
Na jednym z pól położonych tuż obok lasu odkryto kilkanaście prosiąt w stanie rozkładu.
[wiecej]

Kłopoty z mundurkami
Rozporządzenie Ministerstwa Oświaty nakładające na szkoły podstawowe i gimnazja obowiązek wprowadzenia jednolitych strojów dla uczniów narobiło placówkom oświatowym sporo kłopotu. Chyba najbardziej cieszą się z niego zakłady krawieckie, dla których mundurki to po prostu manna z nieba, intratny, w skali kraju szacowany na przynajmniej kilkanaście milionów interes.
[wiecej]

PKS ograniczył kursy
Krotoszyński dworzec PKS przynosi straty. Dlatego kierownictwo tej firmy przewozowej wycofało wiele nierentownych kursów autobusowych. Chce w ten sposób wyprowadzić przedsiębiorstwo państwowe na prostą.
[wiecej]

Obwodnica dopiero po 2020 roku?
Samorządowcy z Cieszkowa, Zdun i Krotoszyna, milicka policja oraz przedstawiciele wielkopolskiego i dolnośląskiego wojewódzkiego konserwatorów zabytków uważają, że jak najszybciej powinna powstać wspólna dla tych trzech miejscowości obwodnica. Innego zdania są przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – administratora drogi krajowej nr 15 przebiegającej przez wymienione miejscowości.
[wiecej]

Abonament jak haracz
W marcu Poczta Polska wysłała do wielu starszych, często schorowanych ludzi wezwania do zapłaty abonamentu, z którego są ustawowo zwolnieni. W takiej sytuacji znalazła się 77-letnia emerytka z Krotoszyna, której nakazano zapłacić ponad 260 zł.
[wiecej]

Basen tylko w internecie
Nasz Czytelnik z Pogorzeli wybrał się 10 maja na kryty basen do Krotoszyna. To znaczy – został tam zawieziony. Pływanie to dla niego rehabilitacja. Do tej pory, jak i wszyscy niepełnosprawni, w zależności od pory dnia mógł korzystać z obiektu bądź za darmo, bądź za symboliczną odpłatnością. 10 maja zasady zmieniono.
[wiecej]

Haubica z petardami
Jak skutecznie i efektownie zatrzymać korowód weselny i otrzymać od państwa młodych podarunek, nierzadko w płynnej, wieloprocentowej postaci? Trzeba wytoczyć na drogę działko przypominające haubicę, strzelić z niego i zatrzymać samochody za pomocą ogromnego lizaka.
[wiecej]

Do góry nogami
Pamiętnik znaleziony w sex-shopie
[wiecej]