Dziś: | Wydanie z 22 maja 2007 Aktualny nr: 633

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Dyskoteki demoralizują
Dyskoteki są siedliskiem wszelkiego zła. To miejsca, gdzie często dochodzi do inicjacji alkoholowej i narkotykowej. Dlatego policja powinna je bardziej kontrolować. Takie wnioski wypływają z dyskusji radnych powiatowych na temat zagrożeń czyhających na młodzież i dzieci z naszego terenu.
[wiecej]

Protest w szpitalu - Tylko w nagłych przypadkach
Solidaryzując się z dziesiątkami szpitali na terenie całego kraju, w poniedziałek część krotoszyńskich lekarzy przyłączyła się do akcji protestacyjnej. Skorzystali z tzw. urlopu na żądanie. O zdrowie pacjentów nie należy się martwić, gdyż ordynatorzy, ich zastępcy i niektórzy lekarze pozostali na stanowiskach.
[wiecej]

Z pojemników PCK nie dla PCK
Zawartość żadnego ze stojących w naszym powiecie i oznakowanych logiem Polskiego Czerwonego Krzyża pojemników na odzież nie trafia do jego podopiecznych. Jeśli naprawdę chcesz, aby ubrania dostali potrzebujący, zanieś je do biura PCK lub opieki społecznej przy ul. Kobylińskiej.
[wiecej]

Co zrobić z makulaturą?
Okazuje się, że w trzydziestotysięcznym Krotoszynie makulaturę można oddać zaledwie w czterech miejscach: trzech pojemnikach na terenie miasta i w siedzibie Zakładu Oczyszczania Miasta przy ul. Rawickiej.
[wiecej]

Faworyzują dzieci z bogatych rodzin?
Już niebawem grupa dzieci ze Zdun i Sulmierzyc uda się na Węgry. Uczniowie będą wypoczywać na terenie zaprzyjaźnionej gminy Balatonfenyves. Jednak niektórzy rodzice twierdzą, że dobór uczniów wytypowanych do wyjazdu był niesprawiedliwy.
[wiecej]

Niebezpieczny wiadukt w Bożacinie
Wiadukt kolejowy nie należy do atrakcji turystycznych Bożacina, bardzo jednak zwraca na siebie uwagę tym, że nadaje się do poważnego remontu.
[wiecej]

Pod patronatem Rzeczy - Razem pomóżmy Grzegorzowi!
Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej wspólnie z wieloma innymi organizacjami pozarządowymi organizuje podczas Dni Krotoszyna kolejną akcję na rzecz młodego mieszkańca Roszek, Grzegorza Szczepaniaka.
[wiecej]

Mogą grać czy nie mogą?
Od jakiegoś czasu sulmierzycka młodzież żali się, że nie może korzystać z boiska piłkarskiego, jakie Urząd Miejski oddał w użytkowanie klubowi LKS Sulimirczyk.
[wiecej]

Do góry nogami
Pamiętnik znaleziony w klasie
[wiecej]