Dziś: | Wydanie z 5 czerwca 2007 Aktualny nr: 635

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
FORUM RZECZY - Dni Krotoszyna a Dni Koźmina
Jak oceniają Państwo tegoroczne dni dwóch największych miast naszego powiatu? Które były ciekawsze, lepsze muzycznie, sprawniej zorganizowane?
[wiecej]

Jak to powiatówka łata nasze drogi
Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, już przed kilkoma tygodniami zapewniał nas, że do końca maja z dróg administrowanych przez jego placówkę znikną dziury. Czy dotrzymał słowa? Sprawdziliśmy...
[wiecej]

Dni Krotoszyna okazją do wypicia?
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie rozgorzała dyskusja na temat Dni Krotoszyna. Głównym tematem było zachowanie młodzieży podczas tych obchodów. Dla dużej części młodych mieszkańców Krotoszyna stały się one okazją nie do zabawy podczas koncertów, lecz do niekontrolowanego nadużywania alkoholu.
[wiecej]

Boom na kolektory słoneczne
Kolektory słoneczne chce montować coraz więcej mieszkańców i małych firm z powiatu krotoszyńskiego. Energia odnawialna jest bowiem o wiele tańsza od tradycyjnej węglowej czy gazowej.
[wiecej]

Pomóżcie mnie i moim dzieciom!
Ja już nie mam sił! Proszę o pomoc, o dobrą radę! Jak mam się od niego uwolnić? – mówi Mariola Dolata, mieszkanka Zdun. Odkąd jej mąż popadł w alkoholizm, życie jej i pięciorga dzieci zamieniło się w koszmar.
[wiecej]

Dzień Dziecka w stolicy
Dla uczniów czwartej, piątej i szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Biadkach tegoroczny Dzień Dziecka byl wyjątkowy. Na zaproszenie premiera Jarosława Kaczyńskiego spędzili go w stolicy. Relację z pobytu młodych biadkowian w Warszawie zamieścimy za tydzień.
[wiecej]

Radni przesunęli płatne parkowanie
Rada Miejska Krotoszyna postanowiła usunąć z programu sesji głosowanie nad uchwałą poszerzającą strefę płatnego parkowania.
[wiecej]

Zakorkowana ul. Floriańska
W dzień targowy trudno tamtędy przejechać – mówi o ulicy Floriańskiej w swoim mieście Czytelnik z Koźmina. Podczas targu stoi tu mnóstwo aut, od Zapłocia do Polnej.
[wiecej]

Sekretarz generalny SLD: mamy pomysł na rządzenie
SLD zwiera szeregi i chce konsekwentnie odbudować poparcie społeczne. Jeździmy od powiatu do powiatu i spotykamy się z naszymi działaczami – powiedział w Krotoszynie Grzegorz Napieralski, sekretarz generalny Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
[wiecej]