Dziś: | Wydanie z 12 czerwca 2007 Aktualny nr: 636

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Budowlana


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Pulowerek z wycięciem w serek, czyli mundurkowe kłopoty
Za komplet dla uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Krotoszynie rodzice zapłacą co najmniej 83 złote. Pod warunkiem, że to uczennica bardzo niskiego wzrostu. Cena zestawu przeciętnego to 101 zł, największy kosztuje 126 zł.
[wiecej]

Nowy zawód – za darmo tylko dla rolników
O żadnych kosztach nie ma mowy – to szkolenie jest bezpłatne.
[wiecej]

Chaszcze przy drogach – ogromne zagrożenie
Pod koniec maja we Wronowie (gmina Krotoszyn) doszło do wypadku samochodowego. Na szczęście nie był groźny. Jednak kolizji można było uniknąć. Wszystko przez zarośnięte pobocze...
[wiecej]

Sukcesy młodziutkich pasjonatek – Kasi i Kamili
Katarzyna Bogacz z Maciejewa i rozdrażewianka Kamila Wójcik mają ze sobą wiele wspólnego. Obie uczęszczają do gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Rozdrażewie, obie bez reszty oddają się swoim pasjom i obie odniosły sukcesy w konkursach – Kasia w ogólnopolskim, Kamila w wojewódzkim.
[wiecej]

Godnie pożegnać...
Żółtawe ściany, zwisające z nich gałązki sztucznych kwiatów. Estetyka krotoszyńskiego domu pogrzebowego pozostawia wiele do życzenia. Na solidny remont według profesjonalnego projektu architekta wnętrz brakuje pieniedzy.
[wiecej]

Przepełnione schronisko z nowym gospodarzem?
Krotoszyńskie schronisko dla bezdomnych zwierząt nie może pomieścić psów. Będzie więc rozbudowane o nowe boksy, a po dokładnym przeglądzie zdrowotnym chore psy zostaną uśpione. Urząd Miejski ogłosi także przetarg na prowadzenie przytuliska.
[wiecej]

Czy to naprawdę jest prawda?
Pięcioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie zajęło szóste miejsce w ogólnopolskim konkursie Eureka Europa. Sukces przyniósł im film nakręcony według własnego scenariusza.
[wiecej]

Jednym brakuje ziemi, inni boją się o pracę
W naszym powiecie brakuje ziemi dla producentów rolnych chcących powiększyć gospodarstwa. Związek Młodych Rolników i Wielkopolska Izba Rolnicza od dawna starają się zmienić ten stan rzeczy, negocjując z Agencją Rynku Rolnego. Działania te budzą jednak obawy mieszkańców wiosek popegeerowskich.
[wiecej]

Okiem tegorocznego maturzysty - Zawężanie horyzontów
Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło niedawno projekt rozporządzenia dotyczącego kanonu lektur.
[wiecej]

Biały Orzeł Koźmin – Astra Krotoszyn 1:2 (1:1) - Astra uratowana, ale na jak długo?
Ogromnie ważne było ostatnie ligowe spotkanie dla zawodników krotoszyńskiej Astry. Aby uniknąć degradacji, gracze prowadzeni przez Jerzego Andrzejewskiego w wyjazdowym spotkaniu derbowym z Białym Orłem Koźmin musieli zdobyć co najmniej punkt i liczyć na porażkę Ostrovii Ostrów, grającej w Pępowie.
[wiecej]

Korona Piaski – Piast Kobylin 0:1 (0:0) - Piast zagra w barażach?
Ostatnia kolejka IV ligi wielkopolskiej grupy południowej była jedną z najbardziej emocjonujących w ostatniej dekadzie. Do samego końca ważyły się bowiem losy awansu oraz utrzymania w lidze. Przed XXX kolejką w walce o baraże liczyły się trzy zespoły, dotychczasowy lider Korona Piaski, Piast Kobylin oraz Meble-Doktór Czarnylas.
[wiecej]

Do góry nogami - Nasz słowiański humor
Może faktycznie Stara Europa się z nas, Polaków, ostatnio śmieje.
[wiecej]