Dziś: | Wydanie z 19 czerwca 2007 Aktualny nr: 637

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz Motoryzacyjna
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA

 
Forum Rzeczy: Czy stykasz się z problemem przemocy wobec dzieci?
Czy prawa dzieci są w naszym kraju i w naszym powiecie wystarczająco respektowane? Czy znane są Ci przypadki przemocy wobec najmłodszych?
Czy instytucje powołane do niesienia pomocy właściwie wypełniają swoje zadania? Czekamy na Państwa głosy!

[wiecej]

Poparzone dziecko
Chłopiec wyglądał tak, że człowiek, który widział go w środę wieczorem, długo nie mógł dojść do siebie. Po nieprzespanej nocy przyszedł do redakcji i opowiedział o widoku, którego nie zapomni do końca życia. O chudziutkim, przerażonym chłopcu – posiniaczonym, poparzonym. –Właściwie tylko wewnętrzne strony dłoni nie miały siniaków – stwierdził.
[wiecej]

Radny z Samoobrony nie chce być nikim
Gorzupianin Marek Płócienniczak nie chce już należeć do Samoobrony, do której zapisał się w zeszłym roku, kilka tygodni przed wyborami samorządowymi, zachęcony przez działaczy tej partii. Propozycję kandydowania złożyły mu wtedy również inne ugrupowania polityczne.
[wiecej]

Egipskie ciemności na Dobrzyckiej
W nocy panują tu egipskie ciemności, a ponieważ mamy kiepskiej jakości drogę, łatwo można uszkodzić samochód albo złamać nogę – mówi Jacek Polowczyk, mieszkaniec Roszek. Chodzi o czterystumetrowy odcinek ulicy Dobrzyckiej. Zdaniem naszego rozmówcy, jezdnia powinna zostać oświetlona. – Wystarczy zamontować dwie lampy i już będzie bezpiecznej – dodaje roszkowianin.
[wiecej]

Wiatrak odzyskał skrzydła
Władze Sulmierzyc zajęły się zabytkami. Na pierwszy ogień poszedł stary wiatrak, stojący przy drodze do Chwaliszewa.
[wiecej]

Młodzi pomogą zwierzętom
W piątek w koźmińskim Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy odbył się szkolny festyn. Cały dochód z imprezy przekazano krotoszyńskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt.
[wiecej]

Zwalniają pracowników, produkcję przenoszą do Biadek
Biadkowskiej Fabryce Parkietów Biadki niebawem przybędzie nowy wydział. Mozaika, którą przez wiele lat produkowano w Krotoszynie, będzie teraz wyrabiana 12 kilometrów na południe od stolicy powiatu. Skutkiem ubocznym przeprowadzki są zwolnienia.
[wiecej]

Ginące profesje - Kuj żelazo, póki gorące
Ongiś kuźnię miała prawie każda wieś. Dziś niewiele osób potrafi wykuć ręcznie metalowe narzędzia czy podkuć konia. Nic dziwnego – jest to proces bardzo pracochłonny.
[wiecej]

Najbardziej poszukiwany zawód
W ubiegłym tygodniu na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie uroczyście zakończono rok szkolny w Policealnej Szkole Pracowników Służb Społecznych.
[wiecej]

Małe Opole w Biadkach
W Szkole Podstawowej w Biadkach odbył się w miniony piątek XIII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej. W konkursie uczestniczyło 31 młodych wykonawców, rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych.
[wiecej]

Dwanaście gmin czeka na decyzję Sulmierzyc
Już półtora roku Związek Gmin Górnej Baryczy czeka na decyzję Sulmierzyc w sprawie lokalizacji w tym mieście nowoczesnego zakładu zagospodarowywania odpadów. Sulmierzyccy radni nie potrafią samodzielnie podjąć jednoznacznej decyzji, marnując tym samym wysiłek dwunastu gmin.
[wiecej]

Piast Kobylin – Nielba Wągrowiec 0:0 - O III lidze rozstrzygnie rewanż
Hit sezonu nieco rozczarował licznie przybyłych do Kobylina kibiców. Miejscowy Piast w pierwszym spotkaniu barażowym o awans do III ligi bezbramkowo zremisował z faworyzowaną Nielbą Wągrowiec. O awansie rozstrzygnie więc rewanż, który w najbliższą sobotę zostanie rozegrany na boisku Nielby.
[wiecej]

POD PATRONATEM „RZECZY” - Zapraszamy na turniej!
Wspólnie z organizatorem turnieju Fabryczna Cup 2007, Jackiem Robakiem, zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji zmagań.
[wiecej]

Do góry nogami - Dwie opcje Krotoszyna
Duże wydarzenia mogą być albo totalną wpadką, albo wielką szansą.
[wiecej]