Dziś: | Wydanie z 3 lipca 2007 Aktualny nr: 639

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Multimedialna


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
PZU chce oszukać rolników?
PZU SA odmówił wypłaty odszkodowań rolnikom, którym na przełomie kwietnia i maja br. przemarzł rzepak. Sprawa dotyczy około stu osób.
[wiecej]

Najpierw adorowali, potem chcieli wyrzucić?
Jeden głos zaważył o tym, że Sławomira Fedorowicz nie została odwołana z Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego, do czego dążył szef klubu PiS-PO Piotr Januszkiewicz. Jego zdaniem radna Fedorowicz niewłaściwie reprezentuje interesy tego klubu. Przewodniczący Zarządu Powiatu Leszek Kulka starym zwyczajem nabrał wody w usta, a bohaterka zamieszania życzyła mu rozwagi i odwagi.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
z Haliną Spis, przewodniczącą organizacji zakładowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w krotoszyńskim SPZOZ
[wiecej]

Zakłady Mięsne sprzedane, pracownicy dostali pensje
Zakłady Przetwórstwa Mięsnego w Krotoszynie Czesława Jagły zostały sprzedane tuż przed zaplanowaną na 20 czerwca licytacją komorniczą.

[wiecej]

Komu przypadnie dawna siedziba skarbówki?
Kilka lat temu gmina Krotoszyn przekazała za symboliczną złotówkę Skarbowi Państwa, reprezentowanemu przez starostę (wtedy był nim Stanisław Ratajski), grunt przy ul. Polnej pod budowę nowej siedziby Urzędu Skarbowego. W zamian po zakończeniu inwestycji miała otrzymać starą siedzibę fiskusa, tę w parku Wojska Polskiego. Tymczasem...
[wiecej]

Kiedy miejsca pracy?
Na ostatniej sesji w Sulmierzycach sporo mówiono o współpracy samorządu z największym w mieście pracodawcą. Przyjęto rezygnację przewodniczącego Rady Miejskiej.
[wiecej]

NIE salonowi gier
Pierwszy zgłoszony przez burmistrza projekt uchwały pozytywnie opiniował wniosek warszawskiej firmy chcącej założyć w Krotoszynie ośrodek gier na automatach. Zawierał kontrowersyjne uzasadnienie, które trawestując znane powiedzenie Lecha Wałęsy, można streścić słowami: Jestem przeciw, a nawet za.
[wiecej]

Nasi w finale Mistrzostw Polski!
Wielki sukces odniosła amatorska reprezentacja Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, zwyciężając w Turnieju Eliminacyjnym VI edycji Pucharu Regionów UEFA Regions Cup, rozegranym na przełomie czerwca i lipca w Malborku.
[wiecej]

Do góry nogami
Pamiętnik znaleziony na Małym Rynku
[wiecej]