Dziś: | Wydanie z 17 lipca 2007 Aktualny nr: 641

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Mój synek choruje na białaczkę
Patrząc na uśmiech czteroipółletniego koźminianina Darka trudno zorientować się, że chłopiec cały czas balansuje na granicy życia i śmierci. Od dwóch lat choruje na białaczkę. Zmaga się również z drugą poważną chorobą, rzadko u dzieci spotykaną – osteoporozą.
[wiecej]

Tragiczny wypadek w Koźminie - Zginął z powodu zaniedbań?
Krotoszyńska Prokuratura Rejonowa postawiła zarzuty dwóm pracownikom koźmińskiej firmy. Obwinia ich o doprowadzenie do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 23-letni mieszkaniec Cegielni.
[wiecej]

Płot zablokował dojazd
W związku z pracami budowlanymi prowadzonymi przez prywatnego inwestora na placu Jana Pawła II w Krotoszynie do połowy listopada zamknięty będzie wjazd w tę uliczkę od strony Piastowskiej.
[wiecej]

Mój jest ten kawałek ulicy!
W czasach PRL-u wiele nowych dróg i ulic budowano na gruntach prywatnych, zwykle nawet nie pytając właścicieli o zgodę. Władza potrzebowała – władza brała, czując się tak pewnie, że w większości przypadków nie uregulowano kwestii własności poprzez odpowiednie zapisy w księgach hipotecznych.
[wiecej]

Debiut Krotoszyna w rankingu Rzeczypospolitej
Gmina Krotoszyn znalazła się na 37 miejscu Rankingu Samorządów 2007, opracowanego przez dziennik Rzeczpospolita. Tym samym po raz pierwszy jest w elitarnym gronie stu najprężniejszych gmin.
[wiecej]

Nie wyć, nie trąbić!
Kiedyś dźwięk strażackiej syreny kojarzył się mieszkańcom wsi jednoznacznie – pali się, trzeba pomóc. Dziś raczej się nie niepokoją, bo członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych nader często używają syren na przykład przed wyjazdem na ćwiczenia czy uroczystości lub po powrocie z takich imprez. Co będzie, jeśli sygnał użyty z powodu prawdziwego niebezpieczeństwa zostanie zlekceważony?
[wiecej]

Pedagog wyjdzie na ulice Krotoszyna
W marcu 2008 roku na ulicach Krotoszyna ma się pojawić pedagog ulicy. Będzie próbował nawiązać kontakt z dziećmi, najczęściej z rodzin patologicznych, dużo czasu spędzających poza domem. Jego działanie ma odwieść młode osoby od ryzykownych zachowań i uchronić przed popadnięciem w nałogi.
[wiecej]

Wielki powrót folku
Na organizowanym w dniach 10-11 sierpnia przez Krotoszyński Ośrodek Kultury Folkfestivalu wystąpią zarówno zespoły uznane w całej Europie, jak i nowe, które prezentują całkiem nowe brzmienia z gatunku muzyki folk.
[wiecej]

Bez menedżera ani rusz
Rozmowa z Piotrem Zaradnym najbardziej utytułowanym kolarzem pochodzącym z powiatu krotoszyńskiego, zawodnikiem zawodowej grupy kolarskiej DHL Author.
[wiecej]

Do góry nogami
Dwa ważne przysłowia

[wiecej]